У ніч на 7 лютого жителі країн Сходу зустріли Новий рік за місячним календарем. Особливо урочисто свято відзначають у Китаї, однак останні кілька тижнів країна паралізована снігом. Мільйони китайців не змогли дістатися домівок, аби зустріти свято в родинному колі.
Останніми днями перед Новим роком снігопади та морози послабшали. Однак синоптики прогнозують, що найближчим часом погода суттєво не зміниться.
Традиційно цього дня китайці збираються всією родиною. Прибирають житло, запалюють благовонні свічки, готують новорічні страви — зазвичай це пельмені з м"ясною, рибною й овочевою начинкою. Цьогорічні святкування не завжди супроводжувалися багатим столом — у країні через негоду проблеми з продовольством.
Найпопулярніший святковий колір — червоний. У магазинах розкупили червону білизну і стрічки. Діти отримали "хунбао" — червоні конвертики з грошима на іграшки й ласощі.
Місячний Новий рік, або Свято Весни, як його ще називають у Китаї, припадає на молодий місяць. За григоріанським календарем, це один із днів між 21 січня і 21 лютого, а за місячним — молодик позначає перший день першого місяця року. "Чусі" — переддень Свята Весни, що настав опівночі 6 лютого, відзначають феєрверками та салютами.
Новий рік проходитиме під знаком жовтого або земляного пацюка. У Китаї ця тварина символізує багатство. Її зображують на мішках із золотом і монетами. Рік Жовтого пацюка вважається сприятливим для бізнесу та сімейного бюджету.
Коментарі