Китаєць Чен Хіньян, 64 роки, живе з дружиною Лю Шула і донькою під землею. Передпокій, коридор і спальня — 50 кв. м.
Кімната, де сплять, має 8 "квадратів". У ній ліжко і книжкова шафа. Бетонні стіни пофарбовані у білий колір. Підлога також бетонна. Чен хотів покласти паркет, та на це забракло грошей. На будівництво витратили 1 тис. юанів (1 тис. 162 грн).
Уздовж коридору у стіні вибиті спеціальні ніші. Там зберігають свіжі фрукти й овочі. У найспекотніші дні температура у приміщенні не перевищує 20°С.
— Створити житло під землею я задумав чотири роки тому. Спочатку дружина була проти. Пояснив їй, що все зроблю правильно та укріплю, — розповідає. — Коли купив інструменти і почав будувати, вона мені допомагала. Працювали рік.
Раніше сім"я мешкала у невеликому домі площею 20 кв. м за 7 км від міста Чженчжоу у провінції Хенань.
— Там було страшенно тісно й незручно. Влітку мучила спека. Коли йшов дощ, у кімнатах було повно води. Дах протікав, грошей полагодити не було, — говорить китаєць.— Це набридло. Захотіли пожити, як люди.
Дім під землею викопав у дворі біля старого будинку.
Подружжя Хіньян має двох доньок. Старша живе з чоловіком окремо. Молодша оселилася у підземній спальні з батьками.
— У нас немає грошей, щоб орендувати наземне житло. У тому районі, де я живу, за нормальне помешкання треба платити 5 тисяч юанів (5 тис. 812 грн) на місяць. Ми з дружиною отримуємо 2 тисячі 300 юанів (2 тис. 763 грн) пенсії.
Помешканням зацікавилася тамтешня влада. 17 вересня бюро з управління майном провело огляд будинку.
— Підземне будівництво у міській зоні суворо заборонене. Це небезпечно для сусідніх домів, але Хіньян добре укріпив усе, — переконаний Чжао Лян, чиновник із місцевого бюро з управління майном.— Чен — перший, хто до такого додумався. Тому не знаємо, що з ним робити. Поки що оформляємо як підвал.
Коментарі