17 серпня сталася катастрофа на найбільшій у Росії Саяно-Шушенській гідроелектростанції в республіці Хакасія. Влада повідомила про загибель вісьмох людей, понад 60 вважають зниклими безвісти. Із найближчих до ГЕС міст Саяногорська та Черемушків виїжджають люди. Вони бояться затоплення.
За повідомленням російського міністерства з надзвичайних ситуацій, на станції злетів у повітря один із масляних трансформаторів. Вибух зруйнував третину машинної зали, в якій розташовані турбіни. Її повністю затопила вода. Згідно з повідомленнями, вода під тиском знищила чотири енергоблоки з шести. У річку Єнісей, на якій розташована ГЕС, потрапило машинне мастило. Воно утворило на поверхні води 5-кілометрову пляму, що рухається в напрямі міста Красноярськ.
Після аварії до річок довелося скинути частину води з водосховища електростанції. Кажуть, через це Саяногорськ і Черемушки може залити водою — рівень води в Єнісеї спершу піднявся на півметра, а потім його вдалося знизити. Влада поки що не проводить евакуації. Але жителі самостійно виїжджають із міст.
— О восьмій ранку Черемушки почали евакуюватися на непрогрітих машинах, — пишуть на форумі міста Саяногорськ місцеві. — Магазини закриті, на заправках мало не у пластик заливають пальне, біля банкоматів — черги.
У Саяногорську місцева влада евакуювала лише пологовий будинок і дитячий табір "Меридіан". На виїздах із міста вчора були затори. Люди їдуть до родичів у сусідні міста або на дачі.
— Ми локалізували аварію. Дамба не ушкоджена, — говорить керівник прес-служби керівництва Хакасії Ольга Колесникова. — У республіці почалася паніка, бо Саяно-Шушенська ГЕС — дуже відомий об"єкт. Люди не вірять, що вони у безпеці.
Через аварію довелося обмежити електропостачання жителів Хакасії, Алтайського краю та Кемеровської області. Від електроенергії відключили найбільші російські алюмінієві заводи — Саянський та Хакаський. Знизили потужності виробництва на Красноярському алюмінієвому, Кемерівському заводі феросплавів та на Новокузнецькому алюмінієвому.
Саяно-Шушенська ГЕС почала працювати 1978 року. Її дамба заввишки 245 м, завдовжки — 1,06 км. Площа Саяно-Шушенського водосховища становить 621 кв. км.
Спеціалісти кажуть, що ГЕС вдасться запустити лише після відновлювальних робіт, що триватимуть не менш як рік.
Коментарі