Рохо ФЕТЕС, 32 роки, Маракай:
— Мама вчора мала серцевий напад. У кожній молитві згадувала президента. Вона дивилася всі прямі ефіри з Чавесом. Коли у наших сусідів згорів будинок, вони додзвонилися. За тиждень їм виділили матеріали для будівництва. Складалося враження, що до нього може достукатися кожен.
Жозе МАНОРА, 64 роки, перевізник, Каракас:
— Два роки тому дружині відрізали ногу. Держава оплатила виготовлення протезу, ми не купували ніяких ліків. Сумніваюся, що в якійсь іншій країні такими жебраками, як ми, хтось би переймався.
Самюель АРОС, 29 років, учитель, Каракас:
— Багато хто вірив, що людина здатна зцілитися від складної форми раку. Коли з'явилися перші чутки, що Чавес помер, у країні почалася тиха істерія. На роботі я сам трусив кількох жінок і пояснював, що вже два роки все, що робить Чавес, — це усміхається на камеру. Зараз важливо, щоб у боротьбі за владу віце-президент і опозиція не забули про країну. Після жалоби треба повертатися у звичне русло. Венесуелі потрібна людина з не меншою харизмою, ніж у Чавеса, яка авторитетно заявила б, що життя триває.
Сесілія ПАРЕС, 46 років, економіст, Каракас:
— У країні така істерика, ніби в кожній родині втратили годувальника. За останній рік у трьох родинах наших друзів синів назвали Уґо. На роботі оголосили тижневу жалобу. Через це втратимо контракт із США. Лякає, що зараз немає яскравого лідера. У країні через боротьбу за владу почнеться політична криза, може бути загострення стосунків з Аргентиною. Її президент, Крістіна Кіршнер, хоче стати новим лідером у регіоні.
Політика Чавеса стримувала розвиток країни. Запущено було багато необґрунтованих соціальних програм, нафту ми продавали сусіднім країнам дешевше, ніж коштує її видобуток. Йому вдавалося балансувати: і тримати лідерство в регіоні, і керувати економікою так, щоб не було регресу. Трималися показники приросту 1-2 відсотки, хоч наш потенціал у кілька разів більший.
1 мільярд доларів залишив родині Уґо Чавес. Такі дані оприлюднила американська організація Міжнародне кримінальне правосуддя.
8 годин і 6 хвилин тривала телепередача "Алло, президент", яку Уґо Чавес провів у вересні 2007-го. Телемарафон тривав у 30-градусну спеку. За весь ефір кілька разів попросив зробити йому каву. Авторську програму Чавес започаткував 1999-го, виходила по неділях, відбулося 378 телетрансляцій. Також вів мікроблог на "Твіттері".
10 держав оголосили жалобу по Уґо Чавесу — Еквадор, Аргентина, Бразилія, Болівія, Уругвай, Чилі, Куба, Карибський острів Домініка, Іран та Білорусь. В Україні ніколи не оголошували трауру через померлого лідера іншої країни.
Коментарі