Іран відмовився від доларів і євро в розрахунках з іншими країнами за поставки нафти. Операції здійснюватиме в іранських ріалах. Уряд скоротить ввіз вироблених у США та Євросоюзі товарів.
— Це відповідь на рішення ООН, — каже віце-президент Ірану Мохаммед Реза Рахімі. — Ціни на іноземні продукти збільшимо на 200 відсотків. Тоді іранці не купуватимуть імпорт. Ми не повинні купувати продукти у ворогів. Долар і євро — брудна валюта.
У липні президент США Барак Обама обмежив торгівлю та американські інвестиції з Іраном. У відповідь президент Ірану Ахмадінежад скоротив ввіз американської продукції. Серед найбільш небажаних товарів із США назвав комп"ютери, побутову техніку та кока-колу.
— Люблю жартома питати клієнтів, чого купують ворожий напій, — розповідає Шахгхолі, продавець із Тегерана. — Та їм байдуже. Тим паче хочуть купувати кока-колу, бо вона — американська.
В іранських "МакДональдзах" найбільше купують бургери з великою котлетою. Коран забороняє їсти свинину, але молодь це не зупиняє. Студенти жартома називають цей гамбургер "великим дияволом".
— Обама дуже популярний серед молодих іранців, — вважає Бахман Бактіарі, директор Центру близькосхідних досліджень університету Юти в Солт-Лейк-Сіті. — Багато з них схвалюють його рішення щодо іранської ядерної політики.
9 червня Рада Безпеки ООН розпорядилася відстежувати та блокувати підозрілі фінансові операції в іранських банках за кордоном. ЄС вирішив не інвестувати в нафтогазовий сектор Ірану. Країни Заходу хочуть обмежити в Ірані роботи зі збагачення урану. Країна не припиняє цих робіт. Запевняє, що вони потрібні для зміцнення енергетики Ірану.
Коментарі