Минулого тижня британські правозахисники опублікували першу фотографію зблизька людей з індіанського племені машко-піро, які живуть на південному сході Перу, Південна Америка. Так близько до представників цього народу ще не наближався жоден фотограф.
На фото чоловік і жінка сидять на поваленому дереві на березі річки Мадре-де-Діос, що впадає в Амазонку. Біля них налякано дивляться у фотокамеру майже голі діти.
Кілька сотень членів племені машко-піро живуть у лісі біля річки на території національного парку Ману. До останнього часу вони були ізольовані від зовнішнього світу й зберігали первісний спосіб життя. Живуть у шатрах із пальмового листя. Щоб здобути їжу, полюють і рибалять.
Останнім часом люди машко-піро почали частіше виходити з джунглів. У листопаді чоловіка з сусіднього селища Діаманте Ніколаса Флореса знайшли мертвим із стрілою в грудях. Флорес протягом 20 років приносив подарунки та їжу для машко-піро.
— Вони приходили по річці до мого будинку і кликали мене по імені. Часто просили принести посуд і мачете (великий тесак, щоб пробивати дорогу у джунглях. — "ГПУ"), — розповідав Ніколас.
Він знав кілька індіанських діалектів, тому легко спілкувався з машко-піро. Чому вони вбили свого благодійника — невідомо. За місяць до цього вони підстрелили з лука одного з місцевих лісників. Правозахисники кажуть, люди з племені стали агресивними, бо навколишні все частіше тривожать і лякають їх.
— Вони агресивні через вирубку лісів і шум від літаків, що летять низько до землі, щоб сфотографувати їх. Їх лякають люди, що свердлять землю в пошуках газу і нафти, — каже антрополог Беатріз Хуерта.
Уперше плем'я потрапило в кадр у травні минулого року. Тоді його сфотографували з вертольота. У світі залишилися приблизно 100 первісних ізольованих племен, із них 15 — у Перу. Уряд країни намагається обмежити потік туристів, щоб не дратували тубільців.
Коментарі