Ексклюзиви
середа, 10 листопада 2010 05:30

Екологи зупинили потяг з радіоактивним сміттям

 

Щонайменше дві пастки-підкопи для вантажівок знайшли поліцейські на автотрасі, яка сполучає французьке місто Ла-Хаг з містечком Горбелен на півночі Німеччини.

Їх викопали і замаскували активісти світової неурядової екологічної організації "Грінпіс". Протести екологів тривають у Німеччині від минулої суботи. Роблять це у відповідь на заяву канцлера країни 56-річної Анґели Меркель, що уряд подовжує термін експлуатації 17 німецьких атомних електростанцій на 12 років.

— Хочемо сказати Анґелі Меркель, що це — Чорнобиль на колесах, — говорить Кумі Найду, представник "Грінпісу". — Три четвертих населення країни не схвалюють такого видобутку енергії. Це надто небезпечно та дорого.

— Рішення й надалі використовувати атомну енергію підтримують не всі, — каже Меркель. — Але вона себе окупить. Для нас атомні електростанції — економічно вигідні.

Зараз екологи блокують залізницю та кілька автотрас, якими з Франції мають переправити у Німеччину 150 т радіоактивних відходів. Продукти розпаду з німецьких атомних електростанцій переробляють на французькому хімічному заводі з 1995-го.

У суботу й неділю екологи не впустили вагони з радіоактивними контейнерами до Німеччини. Прикували себе до вагонів наручниками. Потяги мусили змінити маршрут. Поліцейські намагалися відтіснити активістів. Ті кидали у поліцію картоплею, зібраною на полях неподалік.

Радіоактивні рештки мають закопати біля старої соляної шахти в Горбелені.

Проти політики уряду щодо АЕС протестують близько 50 тис. німців, за підрахунками "Грінпісу".

Зараз ви читаєте новину «Екологи зупинили потяг з радіоактивним сміттям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути