4 серпня екс-президент США Біл Клінтон, 62 роки, відвідав Північну Корею з особистим візитом. Там зустрівся з лідером країни 68-річним Кім Чен Іром. На переговорах домігся звільнення американських журналісток 32-річної Лори Лін і 36-річної Юни Лі. Навесні їх звинуватили в незаконному перетині китайсько-корейського кордону. Засудили до 12 років трудових таборів.
Кім Чен Ір погодився на помилування тільки після особистої зустрічі з Клінтоном. Колишній американський президент вибачався перед ним за журналісток. Того ж дня жінок звільнили з-під варти, вони вилетіли до Лос-Анджелеса. Там їх зустрічали друзі та рідні.
— Я знав, що рано чи пізно вони повернуться, — говорить друг однієї з журналісток Веллі Ян. — Думаю, попри цей жахливий досвід, Лора надалі працюватиме журналістом. Не можу уявити, щоб вона відмовилася розповідати історії, про які ніхто не говорить.
Лору Лін та Юну Лі заарештували цьогоріч у березні. Вони знімали документальну стрічку про життя північно-корейських біженців у Китаї. У КНДР запевняли: журналістки без дозволу перетнули кордон, щоб знімати на камеру північнокорейську територію.
США не мають дипломатичних зв"язків із КНДР, тому справу журналісток вирішували через Швецію. Ця країна представляє інтереси США у столиці Пхеньяні. Жодні перемовини не мали успіху, доки керівництво КНДР не погодилося на візит Клінтона.
Окрім справи журналісток, обговорювали відмову КНДР від ядерної зброї. У травні цього року Північна Корея вдруге випробувала ядерну бомбу. Через це американці неодноразово закликали світову спільноту до жорстких санкцій проти Північної Кореї.
Коментарі