Шість статуеток американської музичної премії "Ґреммі" отримала британська джаз-поп співачка Адель Едкінс, 23 роки. Церемонія пройшла в місті Лос-Анджелес у неділю, 12 лютого. Адель називають "новою Емі Вайнхаус". За декілька днів до нагородження співачка заявила, що покине шоу-бізнес.
— Займусь особистим життям. Вийду заміж. Заведу дітей. Буду вирощувати овочі на грядці, — казала. Після "Ґреммі" передумала. Торік Адель зробили операцію на голосових зв'язках. На церемонії виступала вперше після хвороби.
Славу співачка здобула, коли виклала свою музику в Інтернеті.
— Здивувало, що Адель не брала участі в талант-шоу. За кордоном телевізійна індустрія і шоу-бізнес тісно пов'язані, — каже київський продюсер Ігор Кондратюк, 49 років. — Рейтинги, які учасники набирають на талант-шоу, перетворюються на заробляння грошей на цих артистах. У нас такого зв'язку немає. Але це не значить, що українці гірші. Думаєте, Пономарьов не міг би взяти "Ґреммі"? Міг би. Просто Адель живе у середовищі, де є шоу-бізнес, а наші артисти — де нема. Поки що наша музика тільки для внутрішнього використання. Епоха, коли можна було сказати, що диско — найпопулярніше, закінчилася. У нас же досі найпоширенішою є попса.
На "Ґреммі" їздила українська співачка 25-річна Міка Ньютон. Вдягла чорну мереживну сукню зі шлейфом і оголеною спиною.
— У Міки залишилися змішані емоції від церемонії. Грандіозна, пафосна подія, але її затьмарила смерть Вітні Ґ'юстон. Церемонія починалась з її пісні "Ай віл олвейз лав ю". Присутні слухали її стоячи, — розповідає продюсер Тимофій Нагорний, 42 роки. — Участь у цій церемонії — важка робота. Є спеціальні люди, які здійснюють підготовку до неї. Розказують, з якою швидкістю треба йти червоною доріжкою, як правильно позувати для фотографів, допомагають вибрати одяг. Ця церемонія була підготовкою для Міки. Наступного року виноситиме звідти статуетки.
Нагорода "Ґреммі" має 78 категорій . Найпрестижніші — "Запис року", "Альбом року", "Пісня року" та "Кращий новий артист". Цьогоріч три з них отримала Адель. "Кращим новим артистом" став американський гурт "Бон Івер". Рок-група з США "Фу Файтерс" здобула п'ять статуеток — усі призи в секції "Рок". Американську кантрі-співачку Елісон Краусс нагородили двома преміями. Тепер їх у неї 28. Це найбільше серед живих музикантів.
39,9
мільйона глядачів дивилися телетрансляцію 54-ї церемонії "Ґреммі". Більше було тільки 1984-го, коли Майкл Джексон переміг у восьми номінаціях. Торік глядачів було вдвічі менше.
Коментарі