середа, 08 листопада 2006 17:21

55 років тому виникла ідея Книги рекордів Гіннеса

Автор: фото: reuters
  Рейнер Шредер намагається переламати зубами чотири болти на 13-му щорічному змаганні ”Виклик неможливому” в передмісті німецького Мюнхена
Рейнер Шредер намагається переламати зубами чотири болти на 13-му щорічному змаганні ”Виклик неможливому” в передмісті німецького Мюнхена

Німець Рейнер Шредер минулої неділі зубами переламав чотири товсті болти. Словак Мілан Роскопф майже 16 секунд жонглював трьома 10-кілограмовими кулями. А Євгеній Кущнов із Австрії 15 хвилин їхав на даху автомобіля стоячи на голові.

Ці люди зустрілися на 13-му щорічному змаганні "Виклик неможливому" в передмісті німецького Мюнхена. Кожен із них спробував установити новий світовий рекорд. Мілан Роскопф, якого називають "чоловік із трьома кулями", перевершив власне досягнення. Минулого року він 39 секунд жонглював кулями вагою 8,5 кг.

Цьогорічне змагання організатори провели до Дня Книги рекордів Гіннеса. Його відзначають сьогодні, 9 листопада. Уже кілька десятиліть цей незвичний збірник є однією з найпопулярніших книг у світі.

— За минулий рік ми отримали 65 тисяч заявок на рекорд, — розповідає редактор Креґ Ґлендей. — Із них затвердили 2244.

Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х"ю Бівер. У листопаді 1951 року він поїхав із друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав"язалася суперечка, яка з диких пташок є найшвидшою. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли.

Тоді Бівер подумав, що в тисячах барів по всій країні люди сперечаються про подібні речі. А перевірити, хто правий, не можуть. Він вирішив створити книгу, куди будуть записуватися всі рекорди. Назвав її на честь своєї пивоварні.

Зараз ви читаєте новину «55 років тому виникла ідея Книги рекордів Гіннеса». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути