середа, 11 жовтня 2023 09:04

З'ясували, чому Ізраїль не зміг зупинити ХАМАС на кордоні

З'ясували, чому Ізраїль не зміг зупинити ХАМАС на кордоні
7 жовтня сталася найбільша за останні роки атака терористичного палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль. Фото: eastnews.ua

Ізраїльські аналітики назвали чотири причини, які завадили їхній армії та службам безпеки запобігти вторгненню бойовиків ХАМАСу.

Перед атакою бойовики за допомогою безпілотників знищили вежі зв'язку, пише The New York Times із посиланням на кількох неназваних представників ізраїльського уряду.

"Висновки є попередніми, але очевидно, що однією з головних причин непідготовленості Ізраїлю до подібної атаки стала нездатність ізраїльських спецслужб проводити моніторинг ліній зв'язків бойовиків ХАМАСу. Незадовго до нападу вони спробували попередити армійське керівництво про незвичайну активність на лініях комунікації ХАМАСу, але це попередження залишилося непоміченим", - пише видання.

Другою причиною, ймовірно, стала надмірна ставка на електроніку для спостереження за ситуацією на кордоні з Сектором Гази. Кількість солдатів, дислокованих уздовж кордону в останні роки скорочували. На кордоні були численні камери спостереження, сенсори та дистанційно керовані кулемети. Однак перед атакою бойовики за допомогою безпілотників знищили вежі зв'язку, практично позбавивши ізраїльську армію доступу до цього обладнання. Це дозволило терористам перетнути кордон непоміченими у 30 місцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів прем'єру Ізраїлю про зв'язок РФ із ХАМАСом

Третя помилка була оперативною: військове командування розташувало керівництво дивізії, дислокованої на кордоні Сектору Гази, на одній базі. Її захопили бойовики ХАМАСу одразу ж після початку атаки.

"Четверта - це готовність сприйняти за правду твердження лідерів бойовиків, перехоплених під час прослуховування їхніх ліній зв'язку, про те, що вони не мають планів нападу на Ізраїль. Швидше за все, бойовики ХАМАСу знали про те, що їхні розмови прослуховуються та вводили ізраїльські спецслужби в оману", - зазначають представники уряду.

В Ізраїлі офіційно оголосили війну. Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав запровадження пункту 40 Алеф.

Цього не відбувалося із 1973 року, повідомляє державна радіостанція Ізраїлю Kan. Пункт 40 Алеф надає повну свободу дій військовим. Армія має доповідати політичному керівництву країни.

Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.

Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.

У перший день війни на територію Ізраїлю із Сектору Гази могли проникнути до 1 тис. бойовиків угруповання ХАМАС. За даними ЦАХАЛ, для цього терористи використали зроблені в прикордонному паркані безпеки декілька десятків "дірок".

Іран із серпня готував із угрупованням ХАМАС комбінований план вторгнення в Ізраїль. Представники служби безпеки Ірану допомогли ХАМАСу спланувати атаку й дозволили напад під час зустрічі в Бейруті минулого понеділка.

Зараз ви читаєте новину «З'ясували, чому Ізраїль не зміг зупинити ХАМАС на кордоні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути