Згідно зі звітом Єврокомісії, Україна виконала всі раніше невиконані зобов'язання, визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року.
ЄС відзначив посилення антикорупційної інституційної бази в Україні та досягнення у боротьбі з корупцією на високому рівні, а також позитивні зусилля щодо захисту прав нацменшин. Про це повідомляє "Радіо свобода" посилаючись на ще не опублікований документ, підготовлений виконавчим органом Євросоюзу.
Проте у висновках зазначено, що для подальшого прогресу в основних реформах потрібні додаткові зусилля.
"Україні слід і надалі зосереджуватися на формуванні надійної практики правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні, і зміцнювати боротьбу з організованою злочинністю", - йдеться в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доки будуть заблоковані активи РФ: у ЄС зробили заяву
Єврокомісія також рекомендує Україні продовжувати реформи державного управління та децентралізації.
Скринінг українського законодавства на відповідність європейському "відбувається безперешкодно", зазначається у звіті, а також відзначена ратифікація Україною Римського статуту з рекомендацією узгодити національне законодавство.
"За умови виконання всіх вимог, комісія з нетерпінням очікує на початок переговорів щодо кластерів, починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році", - цитує РС звіт.
30 жовтня Європейська комісія надасть доповідь щодо прогресу країн-кандидатів на вступ, зокрема України та Молдови, без надання їм офіційної рекомендації щодо просування процесу вступу до Євросоюзу.
Але Україна і Молдова, попри схильність до конфліктів, все ж мають найбільший успіх на шляху до членства в ЄС.
Коментарі