Жорсткі обмеження щодо прогулянок на свіжому повітрі погіршують здоров'я людини та призводять до інших негативних наслідків.
В усьому світі влада вдається до схожих карантинних заходів, орієнтуючись на рекомендації ВООЗ. Наприклад, закриває для вільного відвідування парки та сквери. Мовляв, це запобігає поширенню інфекції.
В короткостроковій перспективі це може бути виправданим, але в середньостроковій і довгостроковій перспективі це може виявитися помилкою, пише професор Університету Північної Кароліни Зейнеп Туфекчі на The Atlantic.
Перш за все - закриття парків "пахне" авторитаризмом. Наприклад, коли людина самотньо гуляє парком, і її зупиняє поліція. Така жорсткість може навіть погіршити ситуацію, якщо добровільне виконання обмежень сьогодні переросте в спротив завтра. Політика щодо коронавірусу на роки - це важливо. Але й прогулянки на свіжому повітрі для психічного й фізичного здоров'я важливі не менше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Він "відновлюється": у вилікуваних пацієнтів знову фіксують коронавірус
Прогулянки на вулиці, вправи, сонце і свіже повітря добре впливають на імунну систему й здоров'я і погано на віруси. Існує переконливий зв'язок між фізичними заняттями і силою імунної системи. Нестачу вітаміну D, який синтезує людське тіло під дією сонячного проміння, вже досить давно пов'язують з більшою уразливістю до респіраторних захворювань.
Серед інших небезпек ізоляції - домашнє насилля та погіршення психічного стану. Це вже призвело до трагічних наслідків. У США спочатку запровадила жорстку ізоляцію для кадетів через коронавірус, але була змушена скасувати це рішення після двох трагічних самогубств
Користувачі соцмереж кепкують зі слів Володимира Путіна про перемогу над коронавірусом
У середу 8 квітня президент Російської Федерації в ході онлайн-наради з губернаторами щодо протидії коронавірусу проявив оптимізм. При цьому він провів аналогію з перемогами Росії над її "колишніми" ворогами - печенігами та половцями.
Коментарі