В Ізраїлі загинуло троє громадян України.
Іще дев'ять наших громадян отримали поранення. Їхній стан та місця госпіталізації уточнюються, повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
Шість українців вважаються зниклими безвісти. Їх розшукують дипломати у співпраці з ізраїльськими правоохоронцями.
"Український хлопчик, який був врятований в Сдероті, відновлюється після успішної операції. Він знаходиться під опікою посольства, йому надається вся необхідна медична та психологічна підтримка", - вказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Результати ударів Ізраїлю по Сектору Гази показали з дрона
Близько 700 українців не можуть виїхати з Ізраїлю через скасовані авіарейси.
170 українців заявили про бажання евакуюватися із Сектора Газа. Оперативний штаб МЗС, українські посольства у регіоні та інші відомства України опрацьовують можливі шляхи виїзду. Ситуація ускладнюється бойовими діями.
В Ізраїлі офіційно оголосили війну. Військово-політичний кабінет Ізраїлю підтримав запровадження пункту 40 Алеф.
Цього не відбувалося із 1973 року, повідомляє державна радіостанція Ізраїлю Kan. Пункт 40 Алеф надає повну свободу дій військовим. Армія має доповідати політичному керівництву країни.
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС завдали масованого ракетного удару по Ізраїлю.
Крім того, бойовики розпочали наземне вторгнення на ізраїльську територію. Члени ХАМАС захоплювали території, вбивали людей та брали заручників. Посольство Ізраїлю в США повідомляло про 100 викрадених бойовиками ізраїльтян.
У перший день війни на територію Ізраїлю із Сектору Гази могли проникнути до 1 тис. бойовиків угруповання ХАМАС. За даними ЦАХАЛ, для цього терористи використали зроблені в прикордонному паркані безпеки декілька десятків "дірок".
Іран із серпня готував із угрупованням ХАМАС комбінований план вторгнення в Ізраїль. Представники служби безпеки Ірану допомогли ХАМАСу спланувати атаку й дозволили напад під час зустрічі в Бейруті минулого понеділка.
Коментарі