Гарний урожай багато в чому залежить від того, як підготувати насіння і розсаду.
Зокрема, якщо правильно обробити насіння помідорів, можна запобігти виникненню фітофтори, пише Gazeta.ua.
До того ж, якщо дотримуватись певних рекомендацій, можна виростити чималий урожай.
Насамперед варто пам'ятати про дезінфекцію насіння. Для цього використовують прості та доступні засоби.
Наприклад, підійде тривідсотковий перекис водню. Його потрібно розбавити двома частинами води і вимочити в цьому розчині насіння від 3 до 12 годин. Після цього насіння слід промити й просушити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати ємність для розсади: чотири варіанти
Можна також використати одновідсотковий перманганат калію, його необхідно замочувати до 20 хвилин. Ефективною буде й борна кислота. Її потрібно 0,2 грама на 1 літр води. Насіння в такому розчині тримають протягом доби.
Перед посадкою насіння варто також знезаразити. Це знищує інфекції й запобігає ризику зараження різними захворюваннями. Для знезараження посівний матеріал потрібно залишити на 15-30 хвилин у спеціальному розчині. Для його приготування використовують марганцівку, соду та зеленку.
Для боротьби зі шкідниками також радять замочувати насіння томатів. Для цього підійде звичайна марля. Насіння слід покласти в марлевий мішечок і помістити у спеціальний розчин температурою не більше 25 градусів. Тримати насіння у цьому розчині слід до 12 годин. При цьому кожні чотири години потрібно міняти воду.
Щодо грибка фітофтори, то він не переносить кислого середовища й не може розмножуватися в кисломолочній продукції. Тому це може бути простим способом позбавлення ґрунту від грибка фітофтори. Можна використати літр звичайної кисломолочної продукції. Її необхідно розвести у відрі води і обробити рослини.
Кінець зими та початок весни - особливий період для садівників й городників. Саме у цей час починають дбати про майбутній урожай. Потрібно потурбуватися не лише про насіння та розсаду, а й про землю.
Важливо знати, чим у цей період підживити ґрунт, щоб забезпечити живленням рослину протягом усього періоду вегетації.
Коментарі