У країнах Євросоюзу та США вже заморожено $350 млрд суверенних, тобто тих, які належать державі, російських активів.
Україна пропонує союзникам укласти угоду про направлення цих грошей на відшкодування шкоди, завданої Росією. Про це у інтерв'ю "Главкому" розповів голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.
Окрім державних, конфіскуються також приватні російські активи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк відповів на слова Путіна про переговори
Зокрема, в Канаді ухвалений закон, який дає можливість генпрокурору звернутися до суду і конфіскувати активи людей, причетних до війни. У США є подібний закон, проголосований нижньою палатою парламенту. До нього є правки, які дозволять передати такі активи на користь України.
Національне агентство з питань запобігання корупції нині допомагає ідентифікувати осіб, причетних до російської агресії проти України. НАЗК разом з іншими відомствами займається розробкою механізму конфіскації арештованих російських активів.
За словами Олександра Новікова, НАЗК разом з партнерами уже розробило механізм конфіскації російського майна в Україні. Також триває робота над концепцією міжнародного договору щодо конфіскації російських активів у світі.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак запропонував членам групи Єрмака-Макфола обговорити документ щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму, заявив він під час засідання Міжнародної експертної групи щодо санкцій проти Росії.
Питання щодо "компромісів" з Росією можемо допускати лише тоді, коли Україна матиме стабільну підтримку союзників і розуміння архітектури безпеки на роки вперед. Про це заявив Міністр оборони Олексій Резніков в ефірі DR Denmark. Він наголосив, що "територіальний компроміс" з РФ – це вихід України на кордони 1991 року.
Коментарі