У Польщі відбувається перший тур президентських виборів. Мали відбутися у травні, але були перенесені через пандемію коронавірусу.
Основними претендентами на перемогу вважаються чинний глава держави Анджей Дуда та кандидат від опозиційної "Громадянської платформи", мер Варшави Рафал Тшасковський.
Для перемоги вже у першому турі необхідно набрати понад 50% голосів, але, за прогнозами, це не вдасться жодному кандидату. Дуді прогнозують 41-43% голосів, тоді як Тшасковському – 28-30%.
В такому випадку буде другий тур, який відбудеться через два тижні. Останні опитування показали, що там Дуда вже може програти Тшасковському, повідомляє Європейська правда.
Виборчі дільниці відкрилися о 7 ранку і працюватимуть до 21:00. Після цього оголосять результати екзитполів. На дільницю можна зайти тільки в масці, на вході встановлені санітайзери, кількість людей, які одночасно перебувають у приміщенні, обмежують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще одна країна відкрила кордони для українців
Кандидатів 11, але реальна боротьба точитиметься лише між трьома, пише 24 канал. Усі троє зацікавлені у тісній співпраці з Україною, але один з них більше зацікавлений розбірками у польсько-українських відносинах минулого.
Чинний президент Польщі Анджей Дуда підтримує Україну на міжнародній арені. Не раз виступав з різкою критикою Росії та її агресії стосовно нашої держави.
"Ми не можемо залишити Україну за таких обставин. Тому всюди, де я перебуваю, на міжнародній арені, я підкреслюю, що потрібно дотримуватися міжнародного права. Адже нікому не потрібно пояснювати, наскільки загрозливою є ситуація, за якої Європа і весь світ визнали б, що можна погодитися на зміну кордонів силою, навіть якщо ця згода є мовчазною", – нещодавно наголосив він.
Шимон Головня, безпартійний, теж переконаний, що гарні відносини з Україною є ключовими для безпеки Польщі. Однак, він менше згадує про Росію, а більше – про суперечки на рівні саме Польща – Україна.
"Необхідно створити польсько-український Інститут суспільного та історичного діалогу – спеціальний осередок, який займатиметься зв'язками між нашими суспільствами та вирішенням польсько-українських історичних суперечок", – вважає він.
А мер Варшави та кандидат в президенти Рафал Тшасковський хоче бачити Польщу "речником з українських справ у Європі". Він каже, що як президент, буде цього добиватися.
"Я вірю, що стабільність та добробут України означають безпеку та добробут Польщі, тому наші українські друзі завжди зможуть розраховувати на мою підтримку", – заявляв він.
У Польщі статтю Володимира Путіна про Другу світову вважають частиною послідовної інформаційної війни проти Заходу та маніпуляцією історією. Своїми діями Москва прагне вплинути на міжнародну політику.
Коментарі