За одну ніч світ пережив серію руйнівних стихій. Ураган, низка землетрусів, циклон. У ніч з 10 на 11 жовтня жителі окремих регіонів США, Індонезії, Папуа Нової-Гвінеї та Індії залишились без світла, зв'язку, транспортного сполучення. Зруновані будинки та є загиблі.
Ураган у США
У середу вечері, 10 жовтня, американський штат Флорида накрив найпотужніший за останні півстоліття ураган під назвою "Майкл". Національний центр із ураганів повідомив, що швидкість вітру усередині урагану сягала 245 км/ год. "Майкл" зарахували до ураганів четвертої категорії з 5 можливих, пише The Telegraph.
Підсилений аномально теплими водами Мексиканської затоки 4-бальний шторм обрушився на містечко Мексика-Біч. Воно одне з багатьох курортів, розташованих у Панхендлі - прибережній зоні штату Флорида протяжністю 300 км.
Тут шторм вбив одну людину, зруйнував будинки, затопив вулиці.
VIDEO: Mexico Beach, Florida has been devastated by #HurricaneMichael , with many homes destroyed and storm surge up to roof level. #Michael #flwx #ExtremeWeather
— Airport Webcams (@AirportWebcams) 10 октября 2018 г.
Credit: talarico.tessa pic.twitter.com/3lSjWpdQ0Y
Далі він пішов на південь сусіднього штату Джорджіа. Там його сила ослабла до 3 балів. Пізніше повідомили, що ураган стих до 1-бального рівня.
Венс Б'ю, 29 років, зі своєю матір'ю під час шторму були у своєму 1-верховому дерев'яному будинку. На нього впала сосна і пробила дірку в даху.
"Рев шторму звучав, як реактивний двигун літака. Вуха позакладало від дуже низького тиску. Це було жахливо, чесно", - розповів Венс.
"Боже мій, це страшно. Такого я не очікував, - сказав Біл Маннінг, 63-річний чоловік із містечка Панама-Сіті. - Панама-Сіті, навіть не знаю. Що від тебе залишиться".
"Майкл" став четвертим найсильнішим ураганом за всю історію США.
Землетрус в Індонезії
У середу вечері, 10 жовтня, за 40 км на північний схід від міста Сумранянара на індонезійському острові Ява стався землетрус. Магнітуда підземних поштовхів складала 6,0.
Влада повідомила про щонайменше 3 загиблих. Пошкоджені десятки будинків.
(7)Bondowoso, Sumenep, Pamekasan, Sampang, Bangkalan, Kab. Pasuruan Kota Pasuruan, Kota Batu, Kota Malang, Kab. Malang, Kab. Blitar, Surabaya, Sidoarjo, Jombang, Kab. Mojokerto, dan Kota Mojokerto. pic.twitter.com/vkP3UmqX4s
— BNPB Indonesia (@BNPB_Indonesia) 11 октября 2018 г.
Землетрус в Папуа-Новій Гвинеї
У ніч на четвер, 11 жовтня, біля Папуа-Нової Гвинеї відбулася серія землетрусів. Магнітуда перших найпотужніших підземних поштовхів склала 7,0, повідомила Геологічна служба США. Пізніше відбулися іще 3 землетруси. Інформації про руйнації та жертв немає.
Циклон Тітлі в Індії
Близько 300 тис. людей евакуювали зі штату Одіша в Індії через циклон Тітлі. Дуже важкий циклонічний шторм - так охарактеризували його спіціалісти.
"Циклон рухається зі швидкістю 107 км/ год. Може викликати сильні дощі та руйнування", - повідомила влада регіону. Скасували залізничні рейси. Всі школи, коледжі та розважальні центри регіону закрили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики прогнозують найхолоднішу зиму століття
Сьогодні вранці стало відомо про 8 загиблих. У регіоні немає світла, зв'язку. Кілька прибережних сіл відрізані від материка через затоплення доріг.
#WATCH: Latest visuals from Andhra Pradesh's Srikakulam after #TitleCyclone made a landfall. pic.twitter.com/itSoHD16wk
— ANI (@ANI) 11 октября 2018 г.
Вчені кажуть - це лише початок
Вчені колорадського університету в Боулдері, США, вивчили дані про сейсмічну активність Землі за останні 100 років. Вони визначили, що найбільша кількість землетрусів стається на Землі в періоди, коли вона сповільнює свій рух. У такі проміжки часу землетруси магнітудою щонайменше 7 балів стаються на 25% частіше.
"Починаючи з 2018-го, Земля сповільнить свій рух. А це означає, що можна чекати по 20 землетрусів на рік", - пояснив Роджер Білхем, один із авторів дослідження.
15 вересня 2018-го буревій "Флоренс" накрив штати Північна та Південна Кароліна у США. Унаслідок негоди загинуло 4 особи, серед них мати з малою дитиною. Зараз сила вітру ослабла, "Флоренс" класифікують як тропічний шторм.
Коментарі