Фекалії туристів та альпіністів отруїли схили Евересту.
За даними фахівців, в районі табору 2, на горі Еверест, в цьому році залишили майже 8 тон екскрементів.
Їх не можна було знайти відразу. Вони приховані під товщею снігу і з'являються лише коли сніг тане. Фекалії також тануть, отруюючи все, що знаходиться нижче по схилу, передає Associated Press.
Цього сезону кишковими інфекціями заразилися вісім з десяти шерпів, які брали участь в експедиції з прибирання сміття.
При підвищенні температури фекальна рідина стікає вниз до базового табору (5 334 м). Там живуть люди, які використовують сніг як джерело питної води. Часто воду не кип'ятять, бо не мають такої можливості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідили давню технологію збереження води
Табір 2, про який йде мова, знаходиться на висоті 6 400 м і є одним з проміжних таборів на шляху до вершини. Вище - табори 3 і 4.
В останньому, що на висоті 8 000 м сміття - це намети, які залишають альпіністи. Як правило, альпіністи не несуть їх з собою в "останній ривок". Тим паче, не несуть їх вниз, а лише зрізають маркування, щоб шерпи не виявили власників.
Між іншим, викопування одного такого намету з-під снігу та його транспортування вниз по схилу - це зусилля цілої бригади шерпів, протягом години.
На найвищу гору в світі - Еверест уперше піднялися 29 травня 1953-го альпіністи Едмунд Гілларі та Тенцинг Норгей. Новину про успіх експедиції опублікували 2 червня, у день коронації Єлизавети II. Альпіністам дали лицарські титули.
Коментарі