вівторок, 02 травня 2023 15:02

Спецтема: Війна Росії проти України

Росія може відновити купівлю валюти – ЗМІ

Росія може відновити купівлю валюти – ЗМІ
Москві вдалось стабілізувати свій бюджет за допомогою нафтодоларів. Фото: eastnews.ua

Ймовірно, Росія цього місяця відновить купівлю іноземної валюти для своїх резервів.

Попри санкції зростання доходів від нафти стабілізує державні фінанси РФ, пише Bloomberg.

Початкові обсяги валюти можуть становити близько $200 млн у юанях на місяць. Валюта КНР є основним активом, який Москва може використати для транзакцій для свого фонду добробуту у розмірі $154 млрд через санкції.

Цього тижня очікують оголошення Мінфіну. Раніше він скорочував продаж юанів, які використовуються для покриття дефіциту бюджету. Також скоротив загальний обсяг продажів за квітень майже вдвічі порівняно з показником за лютий.

Закупівлю спочатку зупинили наприкінці січня 2022 року, а потім програму припинили після повномасштабного вторгнення в Україну. Міністерство фінансів РФ цього року продавало іноземну валюту лише в рамках оновленого бюджетного механізму. Москва одержує близько третини доходів свого бюджету від нафтогазової галузі.

"Обсяги покупок іноземної валюти спочатку будуть невеликими, але дуже символічними, оскільки вони покажуть, що країна замість того, щоб проїдати резерви, їх нарощує", – сказав російський економіст Олександр Ісаков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії засекретили статистику про видобуток нафти і газ

Теперішній поворот підкреслить здатність Росії підтримувати приплив нафтодоларів попри санкції. Попри напруженість через військові витрати і безпрецедентний дефіцит, бюджет РФ поправляється. Це сталось частково завдяки змінам способу розрахунку урядом деяких податків на нафту.

Базова ціна для розрахунків податку на видобуток нафти та податку на прибуток для виробників нафти розраховується з урахуванням дисконту флагманської нафти марки Urals до міжнародного еталона Brent. Її встановили на рівні $34 за барель у квітні, але з липня поступово знижували до $25.

Москва впоралася зі стелею цін, запровадивши знижку на нафту марки Urals порівняно з нафтою марки Brent і змусивши виробників платити більше податків.

У першому кварталі відрахування від нафти і газу до російського бюджету скоротилися на 45% порівняно з минулим роком. Дефіцит бюджету на кінець квітня перевищує річний цільовий показник Міністерства фінансів на 2023 рік.

У Мінфіні РФ сподіваються, що зростання експортних цін на російську нафту та зміни у податковій формулі принесуть близько 600 млрд рублів додаткових доходів до бюджету.

Економіка Росії починає зазнавати краху через війну й запроваджені проти РФ санкції, які стають дедалі жорсткішими.

Перші місяці російського вторгнення в Україну торік спричинили зростання цін на нафту і природний газ, що принесло Москві величезні прибутки, але ці дні вже минули.

Більшість потоків російського газу до Європи припинилися, тому світові ціни на газ різко впали. Кремль планує скоротити видобуток нафти на 5% та продає сировину за зниженими цінами.

Протягом 20 років правління російського диктатора високі доходи від нафти і газу лежали в основі суспільного контракту, згідно з яким більшість росіян переважно трималися осторонь опозиційної політики та протестів в обмін на підвищення рівня життя.

Зараз ви читаєте новину «Росія може відновити купівлю валюти – ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути