Маніфест "жовтих жилетів", який складається із 25 вимог до влади Франції, виявився фейком. Його запустила Росія через українську піаністку Валентину Лисицю, яка є прихильницею політичних поглядів Кремля. Про це говорять результати розслідування Української правди.
На роздуми про те, що маніфест не може бути справжнім, автора розслідування наштовхнула безглуздість вимог.
"Офіційний Маніфест" із переліком 25 вимог виглядає як звичайне медійне вкидання, яке через російські канали комунікації потрапило до українських ЗМІ. Останні "допомогли" поширити серед українців дуже вигідні російській пропаганді тези про бажання французів вийти з НАТО та ЄС", — пише видання.
Поширюючи "документ", українські ЗМІ посилалися на користувача Twitter із ніком Ruslana Boshirova (схожий позивний був у співробітника ГРУ Анатолія Чепіги, пов'язаного з отруєнням екс-розвідника Скрипаля).
"У березні 2018-го цей користувач висміював аналітика неурядової організації США Atlantic Council британця Ben Nimmo, який нібито назвав "Руслана Боширова" впливовим російським ботом. Що цікаво, у відповідному твіті "Руслана Боширова" вказано геотег — Москва", — йдеться у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рік до нападу у Керченській протоці РФ розпочала дезінформаційну кампанію
Також відомо, що раніше цей користувач Twitter називався — NedoUkraіnka.
"У своїх твітах "Руслана Бошірова-NedoUkraіnka" часто пише про Україну. І це — антиукраїнські повідомлення. Під ніком NedoUkraіnka Гугл пам'ятає Валентину Лисицю. Вона — відома піаністка. Підтвердженням цьому є і посилання на YouTube канал ValentinaLisitsa, яке міститься у Твіттер-профілі "Руслана Боширова", — пише автор розслідування.
Піаністка стала на бік Росії після агресії Кремля в Україні. Крім того, вона їздила виступати у ЛНР і ДНР.
В Україні вперше про "25 вимог" стало відомо 9 грудня, коли їх переклала російською "Лисиця-Боширова". А вперше "офіційний Маніфест" з'явився у мережі в ніч із 5 на 6 грудня.
Тоді у FB створили сторінку Charte des gilets jaunes (пер. із франц. як Статут або Маніфест жовтих жилетів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруса видали за українця: хлопець став жертвою російської пропаганди
"Схоже, що сторінку створили тільки для того, щоб "легалізувати" цей "Маніфест" для сайту Le libre penseur", — висловив припущення автор розслідування.
Саме на це видання у подальшому почали посилатися українські ЗМІ.
Коментарі