12 країн, у тому числі Китай, Бразилія, Туреччина та Казахстан застерегли від погроз застосування ядерної зброї.
Спільну заяву вони оприлюднили у штаб-квартирі ООН у рамках тижня високого рівня Генеральної Асамблеї. Про це повідомляє Укрінформ.
Заяву також підписали Південна Африка, Індонезія, Алжир, Болівія, Колумбія, Єгипет, Кенія та Замбія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Німеччині відповіли на ядерні погрози Путіна
"Ми закликаємо утримуватися від застосування або погроз застосування зброї масового знищення, особливо ядерної, хімічної та біологічної", - йдеться у документі.
Представники країн також наголосили, цивільна інфраструктура, "зокрема мирні ядерні об'єкти та інші енергетичні об'єкти", не повинні бути цілями воєнних операцій.
У заяві її ініціатори закликають до "всеосяжного і тривалого врегулювання сторонами конфлікту за допомогою інклюзивної дипломатії та політичних засобів, заснованих на Статуті ООН".
Росія у тексті не згадується, однак, ймовірно, застереження стосуються саме нещодавньої заяви диктатора Володимира Путіна щодо змін у ядерній доктрині, які дозволяють застосування ядерної зброї проти неядерних держав.
Російський диктатор Володимир Путін 25 вересня повідомив, що РФ внесла поправки до своєї доктрини ядерного стримування. Тепер країна-агресорка може атакувати неядерні держави через запущені дрони.
Путін заявив, що в "оновленій редакції документа агресію проти Росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави пропонується розглядати як їхній спільний напад на Російську Федерацію".
Коментарі