Число росіян, які не хотіли б переїхати за кордон, досягло максимуму за останні сім років і склало 61%.
Про бажання емігрувати говорить тільки 17% респондентів, більшість з яких - молодь до 24 років, - про це свідчать дані опитування "Левада-центру".
За словами соціологів, значна частина населення "настільки матеріально бідно, що навіть не уявляє еміграцію як реальну можливість".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування показало який регіон України готовий до протестів
Кількість росіян, які "безумовно не хотіли би переїжджати за кордон", збільшилася за рік з 56% до 61% і досягла максимуму за останні 7 років, з'ясували соціологи.
Приблизно стільки ж громадян РФ (58%) за останні п'ять років не були за кордоном. За словами політолога Аббаса Галлямова, це "працює на владу".
"Людей, які ніколи не були, наприклад, в Європі, легше переконати в тому, що там засилля сексуальних меншин і ненависть до Росії, ніж тих, хто там бував. Низький рівень підтримки влади серед більш забезпечених громадян пов'язаний з тим, що вони" регулярно бувають за кордоном і бачать все самі, інші змушені дивитися на світ очима вітчизняних телепропагандистів ", - говорить експерт.
Найсуттєвіше на готовність емігрувати впливає вік. 41% опитаних від 18 до 24 років заявили про бажання переїхати за кордон.
Молодь також краще сприймає тих, хто виїхав з Росії співвітчизників: 96% з цієї вікової групи відносяться до емігрантів "позитивно" і "нейтрально". У старшій віковій групі (від 55 років) зафіксовано найбільш негативне ставлення до емігрував - 23%.
У центрі Москви активісти російської ініціативи "Стратегія-30" вийшли на пікет в підтримку політв'язнів з України.
Коментарі