Закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який вводить вторинні санкції проти країн за співпрацю з Росією, може відгукнутися іншим країнам нав'язуванням американських законів. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає "Апостроф".
"Більшість країн розглядають енергетику і оборону як чутливі сфери, в яких ринкова динаміка поєднується зі стратегічними міркуваннями. Однак оборонні зв'язки, зрозуміло, вимагають більш тонкого підходу, ніж енергетичні. Переговори про ціну часто затягуються, і для завершення угоди можуть знадобитися роки. Більш того, будь-яка велика система озброєнь вимагає контрактів на технічне обслуговування, запасні частини і модернізацію. Надійність постачальника - це величезна проблема, як і передача технологій і спільне виробництво. Отже, переорієнтація основних оборонних відносин може бути досить руйнівною для імпортера", - уточнюють експерти.
У той же час, введення США санкцій відповідно до CAATSA може не тільки змінити поведінку Росії в бік її обмеження впливу на світовій арені, а й стати причиною не менше серйозних проблем у зв'язку з агресивністю середніх держав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вводить нові санкції проти росіян - Порошенко підписав указ
"У сучасному світі середні держави стають все більш агресивними і відмовляються прив'язуватися до якоїсь однієї великої держави. Орієнтація США на інструмент вторинних санкцій може в кінцевому підсумку призвести до неприємних наслідків, якщо вони не будуть обережні", - роблять висновок автори матеріалу.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп доручив підготувати план введення нових санкцій відносно Росії. Причиною є порушення зі сторони РФ положень Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Коментарі