Світ змінюватиметься. У цивілізованих країнах люди вже починають зменшувати свої потреби.
Про це Gazeta.ua розповіла письменниця і викладачка Оксана Лозинська, яка 13 років живе і працює в Нідерландах.
"Ми всі прагнемо до розкішного життя. А треба зменшувати свої потреби. Людина є найшкідливішим живим організмом на Землі. Це треба міняти.
Нідерландці набагато скромніші, ніж українці. Це проявляється навіть у комунікації. В українців є більша потреба продемонструвати себе. Заходиш на сторінку у Facebook - і там довжелезний список перемог і досягнень. Нідерландці комунікують набагато скромніше. У них є поняття рівності: однакову цінність має директор і прибиральник, викладач і учень. Можливо, така скромність виникає, коли людина реалізувала свої базові потреби. Тоді вона починає замислюватися над важливим духовним розвитком і розуміння власної ролі у балансі із середовищем", - сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як покинути роботу і почати подорожувати. Досвід українки з Нідерландів
"Нідерландці думають про наслідки власної діяльності для природи. Мають можливість їхати на велосипеді, а не автівкою – роблять це. Можуть їсти менше – їдять менше. Вони не люблять викидати харчі. Хоча можуть собі дозволити будь-яку їжу і в будь-яких кількостях. Але є тенденція в суспільстві до скромніших запитів", - додала Лозинська.
Інтерв'ю з Оксаною Лозинською читайте в журналі "Країна".
Мінімалізм – це спрощення життя на всіх рівнях, перенесення фокусу на те, що привносить у ваше життя сенс, користь та натхнення. Це близькі люди, улюблена справа, саморозвиток і самовдосконалення, досягнення цілей.
Коментарі