За отримання громадянства Німеччини судиться мігрант з Лівану.
Чоловік пройшов усі необхідні тести у 2015 році, але йому не віддали паспорт через те, що відмовився потиснути руку жінці, яка урочисто мала видати йому офіційні документи, пише Deutsche Welle.
Лікар з Лівану приїхав до Німеччини ще в 2002 році. Він вивчав медицину, а потім почав працювати у місцевій лікарні. З 2012 року чоловік почав проходити процес натуралізації, підписавши декларацію про лояльність до німецької Конституції та проти екстремізму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посол Німеччини припустила, коли відновиться безвіз
Під час видачі громадянства він відмовився потиснути руку жінці-чиновниці. Його заяви про те, що він би не потиснув руку і чоловікові, оскільки це суперечить його релігійним переконанням, не допомогли — у громадянстві йому відмовили.
Тоді він звернувся до Апеляційного суду Штутгарту, але його позов відхилили. Тепер це рішення підтвердив і Адміністративний суд землі Баден-Вюртемберг. Судді постановили, що рукостискання є невербальним звичаєм привітання та прощання, і він є традиційним та закріплений у щоденній практиці німців століттями. А тому рукостискання "глибоко вкоренилося в соціальному, культурному та правовому житті". Відповідно ті мігранти, які не можуть прийняти німецькі традиції та звичаї, не можуть отримати громадянство. Окрім цього, суд вирішив, що відмови потиснути руку жінці також порушує рівність, яка закріплена в німецькій Конституції.
Закон про подвійне громадянство можуть прийняти. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному пресбрифінгу з міністром зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.
Коментарі