Вчені з австралійського університету Едіт Коуен винайшли аналіз крові, який діагностує рак шкіри на ранніх стадіях.
Досі лікарі встановлювали діагноз рак після огляду шкіри та біопсії. Винайдений аналіз крові дає можливість виявити меланому до того, як вона стане невиліковною, пише BBC.
Зразки крові лікарі зможуть дослідити на кількість антитіл, які виробляє організм на протидію раку.
У випробовуваннях аналізу взяли участь 200 людей, половина з яких хворіли на рак. У 81,5% випадках аналіз підтвердив діагноз.
Клінічні дослідження триватимуть ще 3 роки. Їхня мета - довести точність аналізу до 90%.
"Якщо видалити меланому до 1 мм завтовшки, шанси пацієнта на одужання становлять 98-99%, - каже професор Мел Ціман. - Що глибше хвороба проникає у шкіру, тим важче її позбутися".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали фрукт, що лікує онкозахворювання
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, більшість смертей від раку шкіри спричинені найнебезпечнішим його видом - меланомою. Це найбільш поширена форма раку серед молоді. За рік в Австралії від меланоми помирають близько 1,5 тис. людей.
Суд США зобов'язав компанію Johnson& Johnson виплатити $4,7 млрд 22 жінкам, які захворіли на рак яєчників через дитячу присипку. Суд присяжних штату Міссурі постановив, що компанія має виплатити жінкам $550 млн компенсації та ще $4,1 млрд штрафу. Це найбільше сума, яку сплатить Johnson & Johnson за всю історію існування.
Коментарі