четвер, 26 квітня 2018 16:53

Науковці примусили мозок жити поза черепною коробкою

Науковці примусили мозок жити поза черепною коробкою
Кадр із фільму "Людина з двома мізками" 1983 року. Автори стрічки уявили можливості зберігання мозку поза межами людського тіла. Фото: Daily Mail

Близько 36 годин прожив свинячий мозок поза черепною коробкою під час експерименту команди Єльського університету із американського штату Конектикут.

Науковці провели експеримент над майже 200 свиньми. Кожен орган накачувався штучною кров'ю, збагаченою киснем. Такі досліди допомагають прокласти шлях до трансплантації людського мозку, передає слова науковців Daily Mail.

Науковий співробітник доктор Ненад Сестан, який очолив команду Єльського університету, розповів про його методи на зустрічі в Національному інституті охорони здоров'я в місті Бетесда, штат Меріленд.

Органи підключили до замкнутої системи BrainEX. Вона забезпечувала життєво важливі ділянки мозку штучною кров'ю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловікові вперше у світі успішно пересадили статеві органи

Можливо, мозок можна буде зберігати живим на невизначений термін і відновити в ньому мисленнєву активність, припускають науковці у своїй доповіді. Вони вирішили, однак, не заходити так далеко. "Це - непізнана територія", - пояснюють. Хімічні речовини, що використали, аби зупинити набрякання мозку, шкодять органу. Через них неможливо відновити попередню мозкову активність.

Американські науковці виявили, що клітини мозку однаково відновлюються як у літніх людей, так і у молодих. До середини минулого століття вважали, що нові нейрони у дорослих ссавців не народжуються. Загибель нервових клітин компенсується за рахунок перерозподілу функцій серед решти.

Зараз ви читаєте новину «Науковці примусили мозок жити поза черепною коробкою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути