Нові санкції США проти російських банків спричинили падіння курсу рубля.
Це ставить під загрозу останні канали прямого надходження іноземної валюти у РФ, пише Bloomberg.
21 листопада США запровадили санкції проти близько 50 російських банків, які мають зв'язки з глобальною фінансовою системою. З того часу рубль втратив понад 5%.
Курс рубля перевищив 105 за долар. Це найслабший рівень з березня 2022 року, коли були запроваджені перші масштабні санкції через повномасштабне вторгнення в Україну.
Санкції наклали на Газпромбанк, який обслуговував міжнародні платежі за російський газ.
З початку року рубль впав на 16% відносно долара. Він також втратив майже 15% щодо китайського юаня, свідчать дані Центробанку РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія офіційно визнала, що курс долара перевищив 100 рублів
Російські експортери та імпортери з кінця 2023 року мають проблеми з міжнародними платежами. Коли США посилили тиск на дружні країни, погрожуючи вторинними санкціями для фінансових установ, що співпрацюють із Росією.
Через це прямі розрахунки з основними торгівельними партнерами Росії майже зупинилися. РФ продовжує торгувати сировинними товарами через посередників, зазвичай отримуючи оплату в рублях.
Нові обмеження можуть ще більше ускладнити зовнішньоторговельні операції та зменшити стимули для залучення валютної ліквідності до Росії, вважають у Росбанку.
Економіці Росії пророкують рецесію. Промислове виробництво скорочується, центральний банк готується підняти ставку до кризових 20%, а експерти прогнозують подальше уповільнення зростання.
Російська військова економіка, яка показувала значне зростання в першій половині року, демонструє ознаки виснаження.
Експерти вважають, що довгострокові перспективи розвитку російської економіки мають набагато гірший вигляд, ніж до повномасштабної війни проти України.
Коментарі