НАТО розглядає свої можливості у відповідь на розміщення Росією в Європі нових ракет.
"Сьогодні ракетний договір припиняє своє існування, оскільки Росія розмістила ракетну систему SSC-8", - заявив генеральний секретар Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі.
"Нові російські ракети мають ядерний потенціал, мобільні, і їх важко виявити. Вони можуть досягти європейських міст за кілька хвилин, обмежують можливість завчасного попередження і зменшують поріг для застосування ядерних озброєнь у збройному конфлікті", - заявив він.
"Усі члени НАТО погоджуються, що ці ракетні системи порушують Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, і Росія продовжує розробляти і встановлювати ці системи, незважаючи на багатолітні зусилля США і союзників", - додав Столтенберг.
Внаслідок небажання Росії повернутися до дотримання положень ракетного договору Сполучені Штати ухвалили рішення вийти з договору, яке сьогодні набуває чинності.
"Це рішення підтримано усіма членами НАТО, оскільки жодна міжнародна угода не буде ефективною, якщо вона дотримується лише однієї стороною", - підкреслив Столтенберг.
В Європі немає нових американських ракет, але Росія розмістила нові ракети у Європі. Генеральний секретар заявив, що НАТО відреагує зваженим і відповідальним чином на суттєві ризики, які створює російська ракетна система SSC-8. Альянс не буде вдаватися до поспішних кроків, незважаючи на погоджений пакет заходів у відповідь на дії Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вводять санкції проти "Північного потоку-2"
"Ми розглядатимемо наші опції обережно. Ми вирішили працювати над такими питанням як навчання, розвідка, спостереження і збір даних, розвиток повітряної і ракетної оборони, а також над потенціалом звичайних озброєнь. Ми також забезпечимо, щоби наша стратегія ядерного стримування залишалася безпечною, захищеною і ефективною. Деякі з цих заходів можуть бути втілені швидко, а для інших знадобиться час", - сказав він.
Усі дії НАТО будуть збалансованими, скоординованими і оборонними.
2 серпня Сполучені Штати Америки офіційно вийдуть з договору про заборону ракет середньої та малої дальності. 1987-го його підписали Михайло Горбачов і Рональд Рейган. Забороняє виробляти, випробовувати, розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування дальністю від 500 до 5500 км.
Коментарі