Литва скасовує безкоштовне навчання для українських студентів.
Уряд Литви більше не покриватиме плату за навчання для українських біженців, пише LRT.
"Із вересня схема перестане бути доступною для нових студентів з України. Водночас ті студенти, які вже вступили на навчання, зможуть закінчити його безкоштовно. Також деякі університети та коледжі заявили, що українські студенти все одно зможуть навчатися в них безкоштовно", - сказано в повідомленні.
Зазначається, що скасування безкоштовного навчання для українських студентів у Литві - ініціатива України.
"Ми організовуємо всі заходи допомоги українським громадянам, які проживають у Литві, у відповідь на потреби української держави. У співпраці та без стимулювання відтоку мізків з України. Це бажання української сторони. В Україні є вищі навчальні заклади, тож наразі немає потреби переводити навчання кудись", - заявили у Міносвіти Литви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зріс відсоток українських біженців, які планують залишитись за кордоном назавжди: опитування
На українців, які отримали повну середню освіту та склали випускні іспити в Литві, поширюватимуться такі самі загальні правила прийому, що й на громадян Литви. Біженці зможуть подавати документи на бюджетні місця в державних університетах і коледжах.
Однак, попри рішення центральної влади, деякі вищі навчальні заклади - Вільнюський коледж, Вільнюський технічний університет імені Гедимінаса та Університет Вітовта Великого - вирішили продовжувати повністю або частково фінансувати навчання українських студентів.
Зараз українські студенти навчаються в 17 литовських вищих навчальних заклада. У цих закладах навчається близько 1,1 тис. українців, з них приблизно 500 - у Вільнюському університеті.
У Польщі з 1 липня 2024 року змінилися умови надання допомоги біженцям з України.
Зокрема, термін дії тимчасового захисту для українців продовжено до 30 вересня 2025 року.
Це рішення дасть змогу українцям продовжувати користуватися медичними послугами, отримувати сімейні і соціальні виплати, а також залишатися у колективних закладах розміщення.
Коментарі
1