Азербайджан після опівночі у вівторок, 13 вересня, почав обстрілювати вірменські позиції з артилерії та великокаліберних гармат. Вірменія звинуватила Азербайджан у масованій атаці, азербайджанська сторона назвала це відповіддю на диверсію.
Обстріл ведеться в напрямку населених пунктів Горіс, Сотк та Джермук. Азербайджанська армія також використовує БПЛА, повідомляє прес-служба Міноборони Вірменії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азербайджан звинуватив РФ у порушенні гарантій щодо Нагірного Карабаху
У Міноборони Азербайджану стверджують, що диверсійні групи збройних сил Вірменії у темний час доби замінували ділянки між позиціями підрозділів азербайджанської армії та дороги постачання у різних напрямках.
"У результаті вжитих нашими частинами термінових заходів щодо негайного запобігання цим актам відбувся бій", - йдеться у повідомленні азербайджанського відомства.
Є загиблі з обох сторін.
За останніми повідомленнями, на кордоні тривають тяжкі бої.
На відео - робота РСЗВ Азербайдажана на кордоні з Вірменією
Азербайджан заявляє про знищення двох комплексів ППО С-300 ЗС Вірменії.
Азербайджанська армія може готувати військову операцію у Карабаху, повідомляють турецькі ресурси.
У Росії пишуть, що по тривозі піднято 102 російську військову базу в Гюмрі.
У Єревані урядові машини з увімкненими сиренами їдуть у бік будівлі уряду. Вочевидь, прем'єр Вірменії Нікол Пашинян збирає екстрене засідання вірменського Кабміну.
Вірменські ЗМІ заявляють, що за посередництва російської сторони досягнуто попередньої домовленості про припинення вогню о 02:30 за місцевим часом.
Водночас азербайджанські медіа не підтверджують новину про будь-які домовленості щодо припинення вогню.
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном тягнеться із осені 2020 року. Тоді Вірменія та Азербайджан 44 дні воювали за Нагірний Карабах – вірменський анклав на території Азербайджану. Конфлікт завершився перемогою азербайджанських військ і Баку відновив контроль над частиною Нагірного Карабаху. В частині, що залишилася, були розміщені російські "миротворці", оскільки Росія виступила посередником припинення бойових дій.
Москва відправила в регіон конфлікту приблизно 2000 військових. Вірменія мала вивести звідти свої війська.
Попри закінчення боїв напруженість між Єреваном і Баку залишається високою. Офіційний Баку регулярно звинувачує вірменську сторону у порушенні угоди про виведення військ. Водночас у Єревані наполягають, що всі регулярні частини з Карабаху виведені, і там перебувають лише місцеві сили самооборони.
Коментарі