У ніч на 25 червня жителі Землі спостерігали третю й останню суперповню року. Жителі Північної півкулі змогли побачити "полуничний" супермісяць невисоко над горизонтом, а Південної – високо в небі. Відсоток освітленості земного супутника становив 100%.
Суперповня почалася о 21:39 за київським часом, повідомляє NASA. Це рідкісне явище американські індіанці назвали "полуничним" не через колір, а у зв'язку з тим, що це зазвичай припадало на сезон збирання полуниці.
Завдяки цьому явищу можна спостерігати більший розмір місячного диска, ніж зазвичай. Відстань між Землею та Місяцем варіюється від 357 тис. км до 406 тис. км. Місяць усе ще перебуватиме в одній із найближчих до Землі точок на її орбіті, але трохи далі, ніж під час останніх двох випадків суперповні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Землі летить гігантський астероїд
"Полуничний" місяць відомий також як "медовий", оскільки в цей час зазвичай збирали мед для медовухи. Колір повного Місяця не здаватиметься червоним або рожевим, він буде, імовірніше, золотистим, пояснює астрофізикиня з Американського музею природної історії Джекі Феєрті.
26 травня відбулося рідкісне природне явище: повний місяць опинився на найближчій відстані від Землі й водночас відбулося місячне затемнення. Це перше повне місячне затемнення з 2019 року. Земля пройшла між Сонцем і Місяцем і відкинула на супутник величезну тінь. Через це Місяць забарвився в червоний колір. Таку повню ще називають кривавою.
Коментарі