середа, 04 травня 2022 07:04

Спецтема: Війна Росії проти України

Китайські приватні компанії нишком закуповують російську нафту - ЗМІ

Китайські приватні компанії нишком закуповують російську нафту - ЗМІ
Принаймні шість супертанкерів, кожен із яких перевозить до 2 млн барелів нафти, уклали угоди з консолідації вантажів російської нафти марки Urals. Фото: pixabay.com

Приватні нафтопереробні заводи (НПЗ) у Китаї почали закуповувати російську нафту з великими знижками.

Це відбувається на тлі припинення закупок сировини у РФ західними країнами, а також їхньої підготовки до запровадження ембарго, пише Financial Times.

"За словами представника незалежного НПЗ в Шаньдуні, з початку повномасштабної війни РФ в Україні він не повідомляв публічно про угоди з російськими постачальниками нафти, щоб не привертати уваги та не підпасти під санкції Сполучених Штатів Америки", - пише видання.

Завод взяв на себе частину квоти на закупівлю російської нафти у державних торгових фірм, які, як вважається, представляють Пекін, і в основному відмовляються підписувати нові контракти на поставку.

Суднові брокери та оператори розповідають, що принаймні шість супертанкерів, кожен з яких перевозить до 2 млн барелів нафти, уклали угоди з консолідації вантажів російської нафти марки Urals в Європі для відправки в Азію, зокрема Китай та Індію. Деякі уральські барелі можуть бути казахського походження.

До числа компаній, які перевантажують російську нафту з борту на корабель в Європі, входять грецькі Nissos Rhenia і Julius Caesar, Searacer, Elandra Denali та Elandra Everest, керовані Vitol, Baltic Sunrise, зафрахтовані Trafigura, і індонезійська Pertamina Prime.

Інші угоди могли укладатися у приватному порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індійський сталеливарний гігант відмовився від російського вугілля

Закупівлі КНР російської нафти і нафтопродуктів цього місяця приблизно на 86 тис. барелів на день більше, ніж в середньому торік. Таке збільшення китайських закупівель може свідчити про те, що знайти альтернативних покупців для російської нафти і нафтопродуктів може виявитися складніше, ніж припускали у Кремлі.

"Природно припустити, що Китай купуватиме більше російської нафти, але Китай перебуває під більш пильнішою увагою, ніж Індія", - зазначає старший нафтовий аналітик компанії Kpler Джейн Се.

Офіційний представник Шаньдунського нафтопереробного заводу заявив, що він "діє обережно" при купівлі російських поставок, оскільки потенційне запровадження вторинних санкцій США щодо компаній третіх країн, які ведуть бізнес з РФ, може призвести до закриття його сінгапурського торгового підрозділу.

Єврокомісія 3 травня завершить роботу над шостим пакетом санкцій проти РФ у зв'язку з агресією щодо України.

Пакет презентують 4 травня, він міститиме заборону на купівлю російської нафти, експорт якої є основним джерелом доходів Кремля.

Європейський Союз може зробити виняток для Угорщини та Словаччини й дозволити їм не запроваджувати ембарго на імпорт нафти з Російської Федерації. В іншому разі ці країни погрожують заблокувати ембарго для всього ЄС, тому що рішення про санкції ухвалюють колегіально.

Зараз ви читаєте новину «Китайські приватні компанії нишком закуповують російську нафту - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути