Американські вчені прийняли таке рішення, бо ситуація в світі почала поліпшуватися через активні спроби протидіяти глобальному потеплінню і зменшенню ядерного арсеналу кількох держав. Саме тоді Росія та США уклали угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
Стрілки годинника Судного дня вказують символічний час, що залишився до катастрофи планетарного масштабу. Його створили в 1947 році американські вчені і редколегія журналу Bulletin of Atomic Scientists. Приводом до запуску проекту стало падіння бомб на Хіросіму і Нагасакі. Тоді він показував час 23:53.
У міру розвитку нових технологій символізм часу було розширено. Зараз годинник вказує час не тільки до ядерної катастрофи, а й до незворотних кліматичних катаклізмів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Годинник судного дня перевели вперед
За 72 роки годинник переводили 24 рази. Найближче до півночі - без двох хвилин - стрілки були в 1962 році під час Карибської кризи (було напружене протистояння між СРСР і США. Радянський Союз таємно розмістив ядерні ракети на Кубі. - Gazeta.ua). Найсприятливішим положення було в 1991 році після підписання СРСР і США договору про скорочення ядерного озброєння. До символічного кінця світу залишалося 17 хв.
Зараз на годиннику 23:58. Востаннє його перевели 25 січня 2018 року через розбудову ядерної зброї.
Вчені, які займаються розрахунком часу на "Годиннику судного дня", оголосять чи наблизилося людство до глобальної катастрофи. Очікується, що в новому випуску журналу Чиказького університету "Bulletin of Atomic Scientists" опублікують положення хвилинної стрілки годинника, яка вимірює ймовірність глобальних катаклізмів.
Коментарі