Росія вважає, що дірку в космічному кораблі "Союз МС-09" просверлили американці. Хотіли швидше повернути на Землю хворого колегу.
Таку версію озвучили члени спеціальної комісії "Роскосмосу", які розслідували появу отвору в обшивці російського космічного апарата, пише Новое Время.
30 серпня 2018-го через розгерметизацію "Союзу" на всій Міжнародній космічній станції (МКС) почав падати повітряний тиск. Космонавти знайшли отвір і закрили його герметиком. Станція втратила близько 40 кубометрів атмосферного повітря. Це менше 1/10 загального об'єму. Подальша втрата могла б призвести до більш серйозних наслідків.
Спочатку російські представники сказали, що дірку в туалеті "Союзу" випадково просвердлили на Землі, заклеїли її та так відправили корабель до космосу.
Потім з'ясували, що пошкодження було зроблене в космосі.
"Є інша версія, яку ми не відкидаємо: навмисна дія в космосі. Там кілька спроб пошкодження свердлом", - заявив 4 вересня Дмитро Рогозін, голова "Роскосмосу".
Сьогодні джерело з російської космічної корпорації повідомило останню версію. Розгерметизація російського космічного корабля могла бути вигідною американським астронавтам. Якби дірку не залатали, то весь персонал МКС довелося б терміново евакуювати. Найбільше це було потрібно одному з американських астронавтів, який захворів і потребував повноцінного лікування на Землі. Побутовий відсік, у якому з'явився отвір, згорів би в атмосфері під час приземлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'єднає з Землею: науковці тестуватимуть космічний ліфт
"Роскосмос" попросив у NASA копії записів із відеореєстратора та інформацію про медичні показники астронавтів. Шанси дістати ці відомості "вкрай малі", кажуть росіяни. Американці мають право не розкривати лікарську таємницю.
Зараз на МКС перебувають 6 космонавтів: росіяни Олег Артем'єв і Сергій Прокоп'єв, а також Річард Арнольд, Серіна Ауньен-Ченселлор, Ендрю Фойстел і Олександр Герст із США.
"Союз МС-09" разом із ракетою "Союз-ФГ" запустили до космосу 6 червня цього року з космодрому Байконур, Росія. 8 червня 2018-го він пристикувався до МСК і став її частиною. Повітря на його борту об'єдналося з повітрям на всій станції та утворило єдиний об'єм. Коли в одній із частин почався витік, рівень тиску впав у всьому просторі МКС.
Коментарі
17