Після падіння режиму Башара Асада до Сирії повернулись понад 115 тис. громадян.
Вони проживали, зокрема, у Туреччині, Йорданії та Лівані, повідомляє Агентство ООН у справах біженців.
Інформація щодо цього ґрунтується на публічних заявах приймаючих країн, контактах з імміграційними службами всередині Сирії та моніторингу кордонів Агентством і партнерами.
Кількість сирійців, які виїжджають з Лівану через офіційні пункти перетину кордону, "низька, але стабільна".
Йорданія повідомила, що через її територію до Сирії в'їхало понад 22 тис. осіб, з яких 3 100 були зареєстрованими біженцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родичі Асада були затримані в бейрутському аеропорту
Відбувається переміщення сирійських біженців через кордон з Іракським Курдистаном. За даними ООН, там переходять 300-400 осіб щодня.
У Єгипті до Агентства ООН надходить вища за середню кількість запитів на закриття справ від сирійських біженців. У період з 8 по 29 грудня було подали 1448 запитів на закриття, які стосуються 2695 осіб. Це становить у середньому 97 запитів на день у порівнянні із середнім показником у листопаді, коли було сім запитів на закриття.
Приблизно 664 тис. осіб залишаються внутрішньо переміщеними у самій Сирії, здебільшого у провінціях Ідліб і Алеппо. 75% з них - жінки і діти. Майже 486 тис. внутрішньо переміщених осіб повернулися до місць свого проживання, переважно в провінціях Хама і Алеппо.
Війська перехідної адміністрації Сирії розпочали у районі прибережної провінції Тартус операцію з нейтралізації загроз з боку угруповань, лояльних до поваленого президента Башара Асада. До таких дій вдалися після нещодавнього вбивством там 14 поліцейських.
Це стало реакцією на напад на співробітників міністерства внутрішніх справ. У атаці офіційний Дамаск звинувачує "залишки" поваленого уряду Асада, та обіцяє їх переслідувати.
Водночас сирійські державні ЗМІ заявили про розгортання членів Департаменту військових операцій у селі Маарат аль-Муазза в сільській місцевості Тартус "для відновлення безпеки та стабільності".
Коментарі