Держдума ратифікувала російсько-українську угоду, яка передбачає перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі до 2042 року.
Таке рішення депутати ухвалили 410 голосами на додатковому засіданні у вівторок.
Документ був підписаний президентами Росії та України Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем 21 квітня в Харкові. Він передбачає продовження термінів перебування ЧФ в Севастополі на 25 років, починаючи з 2017 року.
Відповідно до угоди, орендна плата за перебування Чорноморського флоту РФ на території України починаючи з 28 травня 2017 складається з платежів РФ Україні в розмірі $ 100 млн на рік, а також з додаткових коштів.
Додаткові кошти будуть отримані за рахунок зниження з дати набрання чинності цієї угоди ціни в розмірі до $ 100 від встановленої чинним контрактом між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз" України, на кожну тисячу кубометрів газу, що поставляється на Україну, за наступною формулою: при ціною в $ 333 і вище за 1 тис. кубометрів газу знижка складе $ 100, при ціні нижче $ 333 знижка складе 30% від такої ціни.
Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про те, що кожна зі сторін виконала внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття чинності.
У пояснювальній записці до проекту закону про ратифікацію угоди по флоту підкреслюється, що ратифікація документа відповідає національним інтересам Росії.
У висновку уряду на проект закону також вказується, що ратифікація угоди відповідає довгостроковим стратегічним інтересам РФ, підкреслює прагнення обох держав до створення сприятливих умов для довгострокового двостороннього співробітництва.
Коментарі