У четвер світові ціни на нафту зросли майже на $1 за барель після різкого падіння на попередній сесії.
Енергетичне протистояння між Євросоюзом і Росією зосередило увагу інвесторів на тому, наскільки обмеженими можуть стати пропозиції палива, пише Reuters.
"На зростання ціни вплинула погроза президента РФ Володимира Путіна припинити експорт нафти й газу, якщо європейські покупці запровадять обмеження цін. Тенденція цін на нафту формується різними зовнішніми силами, як-от енергетична боротьба між західними країнами й Росією", – ідеться в записці аналітиків Haitong Futures.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмеження цін на російський газ: Путін пригрозив ЄС
Ф'ючерси на нафту Brent 8 вересня виросли на 91 цент, або на 1%, до $88,91 за барель до 03:31 GMT після закриття на найнижчому рівні з початку лютого на попередній сесії. Ф'ючерси на нафту WTI зросли на 95 центів, або на 1,2%, до $82,89 за барель.
"Потенційний вплив будь-якої угоди або відновлення угоди між Заходом та Іраном щодо ядерної програми Тегерана також буде значним. Потенційна угода передбачає скасування санкцій на експорт іранської нафти", – визнають аналітики.
Водночас уряд Великої Британії планує оголосити про десятки нових ліцензій на розвідку нафти й газу в Північному морі з метою збільшення внутрішнього видобутку.
7 вересня світові ціни на нафту впали до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
Міністри фінансів країн "Великої сімки" планують узгодити та представити план зі встановлення граничних цін на нафту з Російської Федерації.
31 серпня ціни на нафту відновилися після падіння на 5% днем раніше. Нафта дорожчає, оскільки є стійкий попит на паливо в Сполучених Штатах.
23 серпня світові ціни на нафту зросли через побоювання дефіциту пропозиції. Саудівська Аравія попередила, що може скоротити видобуток, аби скоригувати нещодавнє зниження цін.
22 серпня ціни на нафту впали, завершивши триденне зростання. Це сталося через побоювання, що агресивне підвищення відсоткових ставок у Сполучених Штатах Америки може призвести до уповільнення світової економіки й зниження попиту на паливо.
Після дводенного зростання світові ціни на нафту 19 серпня знизилися. Учасники ринку зіставили побоювання з приводу глобального економічного спаду, який може знизити попит, і очікування скорочення поставок до кінця року.
Новий генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти Хайтам Аль-Гайс заявив, що у високих цінах на енергоносії винні політики, законодавці й недостатні інвестиції в нафтогазовий сектор, а не його група.
ОПЕК+ має зустрітися 5 вересня, щоб відрегулювати видобуток. Група прагне, щоб Росія залишалася частиною угоди з видобутку нафти ОПЕК+ після 2022 року.
Рекордний експорт сирої нафти з США, відновлення видобутку в Лівії і стійкий експорт з Росії та Ірану послабили глобальний брак постачань напередодні пікового обслуговування НПЗ.
Коментарі