Росія пробує вплинути на результати референдуму в Македонії. Про це заявив Джеймс Меттіс, міністр оборони США, під час візиту до країни.
Від результату цього волевиявлення залежить, чи вступить країна до НАТО, повідомляє The New York Times.
"Немає сумнівів у тому, що Москва фінансує проросійські групи, щоб вплинути на підсумки референдуму щодо зміни назви Македонії", - заявив глава Пентагону.
Москва фінансує широку кампанію з впливу на громадську думку, вважає Меттіс.
30 вересня у Македонії запланований референдум про зміну назви країни.
Народ країни має відповісти на питання: "Чи підтримуєте ви членство у НАТО та ЄС, приймаючи угоду про назву, укладену між Республікою Македонія та Грецією?"
У червні 2018-го Македонія та Греція підписали історичну угоду, за якою Македонія має мінити свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни дозволять їй вести переговори про вступ до НАТО та Європейського Союзу.
25 липня Македонія почала домовлятись про приєднання до НАТО. Вона може стати 30 членом Північноатлантичного альянсу.
Націоналісти і президент країни Гьорге Іванов виступають проти компромісу з Афінами. У Греції націоналістичні кола також висловлювалися проти угоди з македонцями.
Після оголошення про незалежність від Югославії 1991-го Македонія обурила Грецію. Країна використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції на кордоні з Македонією. Через цей спір Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО та ЄС.
Македонці мають проголосувати за зміна назви країни. Таке рішення допоможе уникнути умов нестабільності та ізоляції, вважає прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв.
Коментарі