Через вісім місяців повномасштабної війни Росії проти України 80 тис. українських біженців у Польщі позбулися права на отримання фінансової допомоги.
Відмова у виплаті допомоги біженцям з України пов'язана з порушенням умов перебування в Польщі. Про це повідомляє prawo.pl.
Українцям, які виїхали з Польщі більш ніж на 30 днів, масово скасовують виплати за програмами "500+" і "Сімейний капітал опікунський".
На підставі даних прикордонної служби перевіряють осіб, які виїжджають з Польщі більш ніж на місяць. Такі біженці втрачають право на виплати.
Після цього моніторингу понад 80 тис. громадян України залишилися без виплат внаслідок тривалого виїзду з Польщі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки біженців планують повернутися додому – опитування
Підставою для зупинення виплат громадянам України є:
1. Дані з реєстру прикордонної служби.
2. Інформація від одержувачів про виникнення обставин, що призводять до втрати права на виплати.
3. Інформація від третіх осіб про виїзд громадянина України з Польщі на понад 30 днів.
4. Виклик громадян України в ZUS для надання доказів, що підтверджують проживання в Польщі (мають з'явитися впродовж трьох днів).
Від початку повномасштабного російського вторгнення Україну покинули понад 6,8 млн осіб. Європейські країни надають нашим громадянам тимчасові притулки й виплати, які можуть допомогти, доки вони не повернуться додому або не знайдуть джерела доходу в новій країні.
Ми зібрали актуальну інформацію, яку допомогу надають у країнах, де знайшли прихисток найбільше наших громадян, і що варто знати переселенцям.
Коментарі