У жовтні 85% українських біженців висловили намір повернутися додому: 21% ‒ найближчим часом, 19% ‒ хочуть в Україну, але ще почекають з поверненням.
45% опитаних повернуться в Україну, але лише після закінчення війни, свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг". Лише 6% українців зазначили, що вже не повернуться додому.
"У порівнянні з липнем зросла кількість тих, хто планує повертатися негайно, і зменшилася кількість тих, хто повернеться після війни або ж не повернеться", ‒ ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки біженців повернуться цьогоріч з Польщі – опитування
Дещо зросла й кількість респондентів, які змушені були покинути місце постійного проживання після 24 лютого. Ріст відбувається внаслідок зростання кількості внутрішньо переміщених осіб зі східних і південних регіонів.
Опитування проводили 8– 9 жовтня в усій Україні, за винятком тимчасово окупованих Росією територій Криму й Донбасу, а також територій, де на момент опитування немає українського мобільного зв'язку. Вибіркова сукупність становить 1 тис. респондентів.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не вище як 3,1%.
82% українських біженців набули статусу тимчасового захисту в країні перебування. 1% набув статусу біженця і стільки ж посвідку на постійне проживання.
Щодо засобів існування 28% респондентів називають матеріальну допомогу з різних джерел (найчастіше таку відповідь дають біженці в Німеччині – 48%).
19% назвали попередні грошові заощадження, 12% – постійну роботу в країні перебування, 12% – тимчасову роботу (або підробітки) в країні перебування, 0,6% – доходи від бізнесу, 0,2% – студентську стипендію, 9% – дистанційну роботу в Україні, 0,8% – доходи від бізнесу в Україні, 2% – пенсію.
Коментарі