Повітряні системи підтримують у будинку тепло взимку та прохолоду влітку, забезпечують надходження свіжого повітря ззовні. Додаткове обладнання очищує повітря від пилу (до 0,001 мкм), автоматично зволожує та стерилізує ультрафіолетовим світлом.
— Це якесь чудо, а не отоплєніє, — запевняє вінничанин 43-річний Анатолій Бондарчук. Місяць тому він обладнав будинок системою повітряного опалення. — Ніколи не думав, що одне й те саме оборудованіє може і гріти, й охолоджувати, й очищати повітря.
У сім"ї Бондарчуків росте 4-річна Аліна. Анатолій Васильович зауважує, що заради доньки погодився встановити обладнання.
— Зразу не хотів, бо дуже дорого. Але жінка всі вуха прожужжала. Самі понімаєте — другий брак, молода супруга — вмовила. Але тепер бачу, що не прогадав. По-перше, для Алінки безпечно. Ніде тобі ніяких радіаторів і труб. По-друге, зекономив на цьому залізі. І на кондиціонері.
Система повітряного опалення ідеально підходить для будинків на кілька поверхів.
— Якщо якимось поверхом чи кімнатами не користуються, їх можна не опалювати, — зазначає технічний директор товариства "Сучасні технології мікроклімату" Олег Заступ, 50 років. — Для цього встановлюється спеціальний модуль зонального управління.
Використання програмованих термостатів дає змогу вмикати черговий режим. Завдяки йому температура в приміщенні за відсутності людей підтримується на мінімально можливому рівні. Наприклад, 5–10°С. Тому заощаджується 5–25% енергії.
Ефективність систем досягає 93–95 відсотків
— Коли господарі повертаються додому, температура відновлюється через кілька хвилин, — каже монтажник із "Сучасних технологій мікроклімату" Ігор Побережний, 35 років. Показує електронний пульт, завбільшки як долоня. — За допомогою цього маленького пульта керуємо всією системою. Якщо люди захочуть відмітити Новий рік десь у Карпатах, можуть узагалі виключити систему. З нею нічого не станеться. На відміну, наприклад, від водяного опалення — там розмерзаються батареї.
— Нагрівач повітря вмикається три-чотири рази на добу, працює 15–20 хвилин. Завдяки цьому дає більше тепла при менших енергозатратах, — зауважує монтажник 25-річний Максим Заступ.
Система опалення не захаращує помешкання.
— Для установки нашого обладнання використовуємо цокольні поверхи, підвали, горища. Розводимо там вентиляційні канали, ставимо необхідне обладнання— говорить Олег Заступ. — Так що в приміщенні практично нічого не видно. Встановлюємо один-два дифузори на кімнату. Це такі спеціальні круглі отвори невеличкого розміру в стелі для подачі повітря.
У фірмі "Сучасні технології мікроклімату" всі роботи роблять "під ключ": від установлення основних блоків,сервісного та гарантійного обслуговування до консультаційного навчання клієнтів, як користуватися системою.
— У світі цей метод опалення користується великим попитом, ефективність таких систем досягає 93–95 відсотків, — Олег Олександрович розповідає, що п"ять років навчався у Чиказькому коледжі Американської асоціації інженерів повітряного опалення, вентиляції та кондиціювання за відповідною спеціальністю. — А ще це самий ефективний і дешевий спосіб створити у теплицях необхідний мікроклімат.
Коментарі