"Даже горох вкусніший на цій воді, — каже жителька села Черепашинці Калинівського району Галина Хуторянська, 61 рік. — У свому колодязі вода не смачна. Такий білий нальот був. А тут навіть осадку немає".
У Черепашинцях з артезіанської свердловини підвели воду до амбулаторії, дитсадка та 160 будинків. На відкриття 12 лютого приїхали представники швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні". На водогін швейцарці дали 95 тис. грн. Із місцевого бюджету виділили 65 тис. грн. Ще по 1,5 тис. грн селяни збирали з кожної хати. Проте прокладку труби через приватні подвір"я господарі оплачували індивідуально. За свої гроші купували також крани в хату, стики.
Село Черепашинці стоїть на гранітах. Люди копали колодязі, а води в них часто або не було, або була недобра. Місцеві весь час мріяли про водогін. Чоловік місцевої жительки Галини Коваль не дожив до запуску водогону два дні — помер через хворобу нирок.
— Два роки як викопали криницю на 13 тумб. Попали на каолін — тіпа білої глини, але вона твердіша, — каже 75-річна Галина Коваль. — Майстри не стали далі копати. Заплатила їм за роботу 2800 гривень і без води сиджу. По сусідній вулиці Механізаторів вздовж копали криниці й води тоже не було.
Кожному будинку встановили лічильники на воду.
— Уже порахували, що куб води буде коштувати 4–5 гривень, — каже Коваль. — У Калинівці платять більше семи гривень.
За швейцарським проектом у Калинівському районі роблять водогони в селах Нова Гребля, Гущинці, Іванів, де вода має завеликий уміст солей і нітратів. Аналогічні проекти реалізовують у Тульчинському й Іллінецькому районах.
— У нас шо почнеться, ніколи не закінчується. А проект по воді — вдається, — каже Ніна Скоморох із селища Дашів Іллінецького району.
Водогін обслуговуватиме калинівський "Водоканал".
Коментарі