"Із дитинства любив лазити по деревах, — каже рятувальник пожежної частини N4 у Вінниці Владислав Троян, 29 років. Він заробляє на життя промисловим альпінізмом. — У класі сьомому з товаришем змагалися: хто швидше вилізе на дах по кірпічній стіні. А коли перший раз у Криму піднявся в гори, полюбив ще й висоту з адреналіном".
Тренувався Владислав на кам"яних скелях у районі Сабарова. Каже, без будь-якого альпіністського спорядження і страховок.
— Дружина Аня спочатку сердилася, — веде далі. — А тепер змирилася. Каже: "Лізь, куди хочеш, але пам"ятай, що у тебе двоє дітей і дружина".
Два з половиною роки тому Троян зрозумів, що на альпінізмі можна заробляти.
— Один чоловік попросив зняти з його триповерхового будинку ластів"ячі гнізда, — згадує свій перший заробіток. — У магазині "Гірський світ" я придбав мотузку, карабіни, страховку. У товариша позичив обв"язку від парашута. І так пішов на першу халтуру.
Тоді заробив майже 1 тис. грн. Кошти перекрили витрати на спорядження.
— Я сів за комп"ютер і зробив візитки. Почав роздавати друзям, знайомим. Пропозиції пішли не одразу. Восени 2006-го мій брат Едик поїхав у відрядження до Польщі. Один ключ узяв із собою, а запасні — залишив у квартирі. Подзвонив мені — виручай, у квартиру не можуть зайти рідні. Квартира була на третьому поверсі 5-поверхівки. Я зачепив на криші мотузки і почав серед темряви спускатися. Мене помітила жінка з п"ятого поверху. Я до неї: "Добрий вечір!". А вона: "Нічого собі! Злодії, ще й здороваються!".
"Нічого собі! Злодії, ще й здороваються!"
За місяць Владиславу Трояну запропонували працювати висотником на монтажі вишок мобільного зв"язку.
— Найвища висота, на якій доводилося працювати, — 60 метрів, як дві дев"ятиповерхівки, — каже Троян. — Я закріплював вежі, антени, програмне забезпечення. Працював рік. Робота була пов"язана з постійними відрядженнями. Я мало приділяв уваги сім"ї, тому повернувся назад у пожежну частину. Уже чотири роки працюю тут.
Чоловік може виконати будь-яку роботу на висоті. Сезону для промислового альпінізму немає.
— Улітку часто просять закріпити супутникові антени, встановити кондиціонери, заробити шви між панелями багатоповерхівок, помити вікна та почистити фасади будинків після ремонтів, установити рекламу, обшити чи утеплити балкони. Останнє замовлення — закріплення блискавкозахисту на 10-поверховому будинку.
Восени Троян іще кронує дерева. А взимку, вночі, чистить дахи від снігу та бурульок.
За миття вікон бере 5 грн/кв. м, за утеплення фасадів — до 70 грн/кв. м, фарбування — 8 грн/кв. м, штукатурку — від 60 грн/кв. м, монтаж кондиціонерів — від 400 грн, монтаж стічних труб — від 30 грн/кв. м, очистка даху від снігу та бурульок — 8–12 грн/кв. м. Закріпити на стіні супутникову антену — 150–200 грн.
— В Інтернеті проаналізував прайси і склав свій. За заміну світодіодного блоку на вежі мобільного зв"язку висотою 60 метрів беру до 100 гривень. А мої столичні колеги у два-три рази дорожче.
Чоловік висоти не боїться.
— Інколи я навіть боюся того, що не боюся висоти. У мене є мрія, — ділиться Владислав, — хочу залізти на шпиль вінницької телевежі. Висота там 325 метрів. Це десь 120 поверхів.
Коментарі