Четвер, 11 грудня 2008 15:10

Вінницькі архітектори навчалися в італійців

Першу обласну архітектурну виставку "На рубежі знаменних дат" відкрили у вінницькому краєзнавчому музеї.

— Цьогоріч світова мистецька громада відзначає 500-річчя із дня народження засновника архітектури класицизму у світі італійця Андреа Палладіо, — розповідає ініціатор організації заходу головний архітектор області Сергій Царенко, 39 років. — Мистецьким попередником нашого регіону є італійська провінція Вєнето, — продовжує Сергій Олександрович. — Вінницькі палацово-паркові садиби називають палладіанськими віллами через наближеність задумів авторів до стилю роботи Андреа Палладіо. Кам"яні мури Вінниці будували за італійським проектом. Найдавніші наші палаци — Тульчинський та Немирівський — створені за участю італійських архітекторів. Подільські дерев"яні храми нагадують винайдене італійцями бароко.

Документи та фотографії, представлені на виставці, розповідають про зодчих, імена яких тісно пов"язані з Вінниччиною. Серед них Владислав Городецький — автор столичного Будинку з химерами, перший вінницький міський архітектор Григорій Артинов та головний архітектор Вінницької області Антоній Крейчі.

На експозиції можна дізнатися про найдавніший архітектурні об"єкти області — язичницький скельний храм ІV— ІХ ст. у селі Буша Ямпільського району. Він розташований на горі правого берега річки Бушанки. Шаргородські костел та синагога є найстарішими будівлями. Їх звели  наприкінці XVI-початку XVII ст.


Виставка триватиме до 20 грудня, працює з 9.00 до 18.00, крім понеділка. Квиток для дорослих — 5 грн, дітей — 3. Вартість екскурсії — 10 грн. Адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, 19. Тел.: (0432) 35 12 86.

Зараз ви читаєте новину «Вінницькі архітектори навчалися в італійців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода