Нині в обласному центрі навчаються близько півтори тисячі студентів із 43 країн світу. Цього року приїдуть ще 650. Переважно з Йорданії, Індії, Сирії, Єгипту, Нігерії та Камеруну. Найпопулярніші серед іноземців політехнічний інститут і медуніверситет ім. Пирогова.
У політеху нині 197 студентів-іноземців. У новому навчальному році на підготовче відділення планують набрати ще 150. У медуніверситеті навчається тисяча іноземців. На підготовчий курс хочуть узяти ще 250 осіб і стільки ж на перший рік навчання.
— Нещодавно приїздив посол Палестини Халід Арікат укладати договір про збільшення студентів від їхньої держави, — розповідає завідувач відділу міжнародних зв"язків університету Михайло Йолтухівський, 54 роки. — В одній з міжнародних делегацій, які відвідували університет, був наш колишній випускник. Зараз він заступник міністра охорони здоров"я Анголи.
За словами Йолтухівського, в університеті закінчують капремонт гуртожитків. Умови в двомісних кімнатах — на світовому рівні. Місяць проживання обходиться студентові в $25–40.
— В Європі та Америці стільки беруть за один день, — каже завідувач.
В аудиторії, де збираються замінювати вікна, розмовляємо з першокурсниками медуніверситету Самуелем та Ахмедом із Йорданії, Ібрагімом з Палестини, Ахмедом із Сомалі.
— У нас тут война, — шуткує 20-річний Ахмед із Сомалі й показує на шматки відбитої цегли на підлозі.
За рік навчання іноземці платять $2 тис. Це вдвічі дешевше, ніж у Київському медуніверситеті. На запитання, у скільки обійдеться вища освіта в їхній країні, реагують бурхливо.
— О! За шесть лет от 100 тысяч долларов, — махає головою 21-річний Ібрагім з Палестини. — И то нужно получить очень хорошие оценки в школе.
Першокурсники підрахували, що 6 років навчання у Вінниці їм обійдеться в $50 тис. На їжу, одяг та кишенькові витрати кожному необхідно щонайменше $200 на місяць. Іще $150 віддають за оренду квартири. У гуртожитку для студентів-іноземців вони жити не хочуть.
— Летом там быть невыносимо, очень воняет и грязно, — морщить носа 20-річний йорданець Ахмед. — Людей много, не все за собой убирают.
До української кухні араби ще не звикли. Готують самі.
— Своей веры не забываем, молимся каждый день по пять раз, — додає Ахмед.
Раз на тиждень хлопці ходять до мечеті на вул. Матроса Кошки. Її відкрили три роки тому. На батьківщині молоді лікарі отримуватимуть щонайменше $800 на місяць.
Коментарі
1