четвер, 26 листопада 2009 17:55

"Мусили везти бригаду з Вінниці за 110 кілометрів"

Автор: фото надане прес-службою товариства ”Вінницягаз”
  Працівник підприємства ”Вінницягаз” у майстерні зварює стики на трубі, яку мають ставити у газопровід
Працівник підприємства ”Вінницягаз” у майстерні зварює стики на трубі, яку мають ставити у газопровід

До 30 листопада відкрите акціонерне товариство "Вінницягаз" має передати розподільчі газопроводи, транспортні засоби спеціального призначення, проектно-кошторисну і виконавчо-технічну документацію до новоствореного державного підприємства "Нафтогазмережі". Цього вимагає постанова Кабміну N775, яку прийняли в червні.

— На новому підприємстві обіцяють вдвічі вищу зарплату, — розповідає голова профкому "Вінницягазу" Наталя Редько, 52 роки. — Люди переходять цілими бригадами. У нас було чотири цілодобові бригади на службі 104. Вони повним складом написали заяви на звільнення. Дійшло до того, що керівник філії "Нафтогазмережі" змушує наших працівників писати такі заяви, вони йдуть, навіть не відробляючи двох тижнів. Звільняються, кому лишилося місяць-два до пенсії. Ті, хто пішов, поки що вдома. Але зарплату отримують, хоча насправді не працюють. Їхні трудові книжки забрали.

Загалом із компанії звільнилися 930 осіб.

— Це третина наших працівників, які конкретно були задіяні на обслуговуванні газових мереж, — говорить начальник техвідділу Микола Соловйов, 62 роки. — Є служби в районах, що перейшли до новоствореної компанії 100-відсотково. Найкритичніша ситуація в Липовці, Оратові, Томашполі, Хмільнику. Є відділення, з яких пішли тільки ремонтні бригади. Тижнів два тому був випадок у Погребищі. У райлікарні вибило газорозподільчий шкаф, а начальник газової служби разом з усім відділом перейшов до нового підприємства. Головний лікар дзвонить, щоби поремонтували, а ті кажуть: ми більше вас не обслуговуємо, заключайте договір із "Нафтогазмережі", тоді будемо робити. Мусили везти бригаду з Вінниці за 110 кілометрів, щоби зробити той шкаф.

"Вінницягаз" набирає нових людей для забезпечення безперебійної роботи.

— Проводимо курси, на яких навчаємо молодих спеціалістів обслуговувати газове обладнання, — пояснює Соловйов. — Але це серйозно підриває роботу підприємства. От учора вибило село Мартинівку Жмеринського району. Ми підключили, звичайно, та на це пішло півдня. Кваліфіковані кадри могли зробити за кілька годин.

Обіцяють вдвічі вищу зарплату

На підприємстві контролер отримував 1330 грн, слюсар — 1147 грн. У "Нафтогазмережі" обіцяють 1820 і 2030 грн відповідно.

— Насправді ситуація незрозуміла, але людям краще буде працювати на державному підприємстві, — каже колишня контролерка Тетяна. Прізвища просить не називати. — Там хоч зарплата буде вчасно платитися, бо в нас були затримки по три-чотири місяці.

— 20 жовтня компанія "Нафтогаз" повідомила підприємство "Вінницягаз" про припинення дії договору в односторонньому порядку, — говорить Людмила Бєглова з вінницької філії "Нафтогазмережі". — Відповідно до вимог цього договору, "Вінницягаз" мало розробити та подати на погодження план відновлення, реконструкції й розвитку держмайна на 2009 рік. Але вони й досі цього не зробили.

Керує вінницькою філією "Нафтогазмережі" колишній начальник "Вінницягазу" Володимир Тичко.

— Зараз іде формування підприємства, закуповують техніку, набираємо персонал, навчаємо людей, — пояснює.

На новому підприємстві мають працювати 1600 людей. У "Вінницягазі" в штаті було близько 3 тис. осіб.

— Поки що "Вінницягаз" працює і працюватиме в звичному режимі. Із 1 грудня ніяких змін не буде, — запевняє головний інженер Руслан Слюсаренко. — Комісії з передачі газопроводу не було створено, відповідно, газопроводи знаходяться на нашому балансі й ми за них відповідаємо. Так само відповідаємо за безпеку людей, які в нас на обслуговуванні. У постанові немає чіткого механізму передачі майна, тому виникли непорозуміння. Для населення нічого не міняється. Доки ми не передали газові мережі, люди залишаються нашими абонентами. Аварійна служба 104 теж залишається за нами.

Прем"єр-міністр Юлія Тимошенко на зустрічі з керівництвом області повідомила, що дію постанови N775 призупинили до кінця опалювального сезону. Але письмового підтвердження немає.

Зараз ви читаєте новину «"Мусили везти бригаду з Вінниці за 110 кілометрів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути