15 травня на День Європи у Вінниці місцевий байкерський клуб "Шатун" організував всеукраїнський мотозабіг "Євро-мотозагул".
Незвичне дійство почалося на площі біля "Книжки", де учасники забігу виставили свою мототехніку на загальний огляд. Будь-хто міг сфотографуватися на найкрутішому, як він вважає, байку та поспілкуватися з власником.
— Такий захід наш клуб проводить уперше, — каже один з організаторів забігу Сергій, 38 років (байкерське прізвисько Фанат). — Минулого року теж був подібний зліт, але не від клубу, а просто з ініціативи бажаючих. Сьогодні до нас приїхали байкери зі всієї України, з Білорусії та Польщі. Ми намагаємося належно прийняти учасників забігу — орендуємо на два дні колишній дитячий табір за містом, де вони мають змогу поспілкуватися, побачити цікавий концерт, отримати багато позитивних емоцій. Але найцікавіше — це екскурсії по видатних місцях Вінниччини. Торік їздили до музею Миколи Пирогова та до ставки Гітлера у Стрижавку. Цього року вирішили показати байкерам музей авіаційної техніки у штабі військово-повітряних сил. На жаль, загальноприйняті стереотипи про байкерів розтягнули процес домовленості про екскурсію на кілька місяців. Нам довелося навіть у Київ звертатися, щоб отримати дозвіл провести наших людей на територію штабу. Питання вирішили буквально напередодні, але до останнього не були впевнені, що нас пропустять. Чомусь усі вважають, що байкери — несерйозний народ. Але багато хто з нас має або бізнес, або серйозні посади. Купити та утримувати мотоцикл — недешеве задоволення. Є такі, що коштують по 10–15 тисяч доларів.
Екскурсія виявилася цікавою навіть для корінних вінничан, які не раз бували в музеї.
Киянин Олександр, 42 роки (байкерське прізвисько Бобер) упізнав літак, на якому служив в армії. Розповів, що у 1977–1979 роках такі створювали для одноразового використання. Найбільшу цікавість до машин виявив 68-річний Борис Васильович. Слухав екскурсовода, розпитував. Його друзі розповідають, що він власноруч збудував два літаки. Перший — експериментальний. Завдяки йому отримав пілотське посвідчення та сертифікат придатності до польотів. Другий — удосконалений. Обидва назвав "Акела". Продав останній два тижні тому майже за "спасибі".
Коментарі