Ексклюзиви
понеділок, 10 вересня 2012 00:00

Гектар коштуватиме чотири тисячі гривень

— Найвища орендна плата за паї по області — у Хмільницькому районі. Нардеп Іван Куровський у селах Скаржинці та Мар'янівка дає 12 відсотків. У Ладижині пайовики мають 8, у Літині та Бершаді — 5. У решті районів виплачують мінімум — 3 відсотки, — каже Сергій Сарабун, 34 роки, начальник відділу оцінки ринку земель управління Держкомзему у Вінницькій області.

Чому одні орендарі виплачують три відсотки, а інші вчетверо більше?

— Це від фермера залежить. Наскільки він готовий ділитися з людьми. А також і від того, наскільки гарні врожаї мають. Найбільш родючі землі в Ямпільському, Теплицькому, Бершадському та Хмільницькому районах. Найгірші — у Барському, Жмеринському та Мурованокуриловецькому. Тому закономірно, що земельний пай у Бершаді та Хмільнику оцінюють у 445 гривень за гектар, а в Мурованих Курилівцях — у 237.

На ринку земель зросла конкуренція, у селян є вибір. Чи часто трапляються конфлікти між пайовиками та орендаторами?

— Цього року конкуренція особливо загострилася, бо на носі ухвалення закону про продаж земель. Підприємства дбають про своїх пайовиків, щоб вони не пішли до конкурента. У Сальниці застосовують маленький шантаж, але він не буде ефективний. Краще б допомагали селу. Це поки що фермери асфальтують дороги, ремонтують школи та дитячі садки на рівні ініціативи. Але вже скоро це буде закріплено на законодавчому рівні. У проекті закону про ринок земель є норма, за якою орендар муситиме віддавати 1-2 відсотки доходу на розвиток територіальної громади.

Спрогнозуйте, якою буде ціна за гектар?

— У середньому гектар землі коштуватиме 3-4 тисячі гривень. Це вдесятеро менше, ніж у Польщі. Але щороку земля буде дорожчати в рази. Земельні паї, що здали в оренду, також можна буде продавати. Але договір оренди може розірвати тільки суд.

Зараз ви читаєте новину «Гектар коштуватиме чотири тисячі гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути